ZSZ nr 2. Huczne pożegnanie absolwentów „na Maja” w Starachowicach

26/04/2024 19:45
KWI26

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach godz: 12:00

Egzaminy maturalne są już tuż za rogiem, co oznacza, że ostatnie roczniki uczniów w liceach i technikach kończą swoją przygodę edukacyjną w swoich szkołach. Społeczność „na Maja” postanowiła uhonorować swoich absolwentów w wielkim stylu.

W piątek, 26 kwietnia o godzinie 12:00, w sali gimnastycznej szkoły rozpoczęło się wielkie wydarzenie związane z pożegnaniem piątoklasistów, przystępujących w nadchodzących tygodniach do egzaminów maturalnych.

Start

Impreza zaczęła się od występu Marii Woźniak, która zaśpiewała piosenkę Kamila Bednarka „Chwile jak te”.

— Ja wiem, że takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często — śpiewała uczennica technikum, przypominając adresatom tych słów o tym, jak wyjątkowym czasem w młodości może być okres szkolny.

Mówi pani Dyrektor

Po wykonaniu przeboju śpiewaczka została nagrodzona gromkimi brawami. Wówczas przystąpiono do wniesienia sztandaru szkoły, odśpiewania Hymnu Państwowego oraz oficjalnego powitania gości uroczystości. Konferansjerzy spotkania — Jan Wiecha oraz Aleksandra Łoboda — zaprosili na scenę dyrektor technikum „na Maja”, Grażynę Małecką.

— Co by powiedzieć, tyle słów było w ciągu tych pięciu lat — mówiła dyrektor ZSZ 2. — Czas minął, ale pamięć pozostaje. Jesteście nasi już na zawsze. Zapisujecie nowe karty historii naszej szkoły, nowego stulecia technikum. Dołączycie do zaszczytnego grona 30 tysięcy absolwentów naszej szkoły — opowiadała Grażyna Małecka.

Dyrektor szkoły życzyła wszystkim absolwentom pomyślnych planów na przyszłość, rozwagi oraz odwagi w dalszym życiu.

— Dysponując zwykłymi talentami i niezwykłą wytrwałością, możesz osiągnąć wszystko — zacytowała Tomasza Buxtona, kończąc swoje wystąpienie.

Scena dla artystów!

Krzepiące słowa dyrektor technikum dobrze wpasowały się w kolejną część uroczystości — cover piosenki Grzegorza Hyżego pt. „Pod wiatr” w wykonaniu Marii Woźniak, Jana Piekarskiego oraz Cypriana Kosmali.

— Choćby los sypał w oczy piach, choćby czas nie chciał leczyć ran, nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się — śpiewali uczniowie.

Nagrody, bukiety i Wstęgi Eugeniusza

Po kolejnym występie nadszedł czas na uhonorowanie uczniów, którzy wypracowali sobie świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody zdolnym absolwentom szkoły wręczała dyrektor szkoły wraz z wychowawcami klas: Łukaszem Gorzkowskim (5 TES), Marzeną Rafalską (5 TI), Moniką Jagiełą (5 TL), Alicją Grześkowiak (5 TM) oraz Magdaleną Półtorak (5 TR).

Na upominkach dla uczniów się nie skończyło, bowiem następnie to właśnie uczniowie wręczyli całej dyrekcji bukiety kwiatów, dziękując jej jednocześnie za wspólnie spędzone lata.

Kolejną częścią programu wydarzenia było przyznanie zasłużonym absolwentom Wstąg Eugeniusza.

— Meine Damen und Herren, Ladies and Gentleman, Panie i Panowie, rozpoczynamy naszą galę Nadania Wstęgi Eugeniusza — zapowiedzieli prowadzący.

Wśród wyróżnionych znalazła się Maja Maciąg (5 TES), która została odznaczona Wstęgą w kategorii Szefowa.

— Kto z nią nie współpracował, niech żałuje. Najtrudniejsze zadania w sukces przekuwała, nawet do Jurka Owsiaka pisała — rymowali prowadzący, zapraszając absolwentkę na scenę.

Następnym zwycięzcą okazała się Julia Pater (5 TL), była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która została odznaczona Wstęgą w kategorii Człowiek-Instytucja.

— Podejmowała różne wyzwania, z wdziękiem broniąc swojego zdania. Za pracowitość, aktywną pracę w Samorządzie Szkolnym i klasy, za uśmiech i szczerość — wymieniali przymioty uczennicy, zapraszając ją po Wstęgę.

Kolejnym faworytem został Jan Piekarski (5 TM), który został odznaczony w kategorii Showman.

— Gdy mikrofon brał do ręki, drżały szkolne mury, a wyświetlenia w tysiącach szły do góry. Skrzypiał wóz w wielki mróz, a publiczność brała luz — przedstawiali zwycięzcę konferansjerzy.

Przedostatnim odznaczonym okazał się Cyprian Kosmala (5 TR), który został szkolnym Królem rozrywki.

— Gra muzyka mu w duszy i nasze poruszał uszy. W tańcu spalał się cały, aż spódnice partnerek wirowały. Za zdolności sceniczne i wokalne — uzasadniali wybór prowadzący imprezy.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym, wyróżnionym imprezy został Jeremiasz Mroczek (5 TI) w kategorii Dżentelmen.

— Takt, rozwaga i kultura to jego wrodzona natura. Rzetelny uczeń i kolega, każdy z nas to dostrzega — rymowali prowadzący o uczniu.

Przy każdym wręczeniu Wstęgi na projektorze pojawiał się film wspomnieniowy przygotowany przez każdą z piątych klas.

Czas nas uczy pogody!

Po ceremonii nagród na scenie pojawiła się Karolina Podgórska, która zaprezentowała społeczności szkolnej swoje recytatorskie zdolności, wykonując utwór Grażyny Łobaszeskiej pt. „Czas nas uczy pogody”. Zaraz po tym ponownie wystąpiła trójka uczniów z piosenką „Pod wiatr”.

— Dziękujemy! Drodzy uczniowie, zapraszamy was wraz z wychowawcami do wspólnego zdjęcia przed budynek szkoły, a następnie na ostatnią lekcję wychowawczą do sal — zakończył formalną część wydarzenia Jan Wiecha.

Wrażenia

O opinie dotyczące piątkowej imprezy zapytaliśmy przedstawicieli grona uczniowskiego i grona pedagogicznego.

— Impreza była bardzo fajna. Ładnie i ciekawie zrobione, dość szybko i zwięźle. Ogólnie mi się podobało — mówi Julia Danielska z 5 TR.

— Bardzo mi się podobało. Uważam, że uczniowie świetnie sobie to wszystko zorganizowali. Samorząd Uczniowski się wspaniale spisał. Przemówienie pani dyrektor było dla mnie wzruszające. Filmiki, które młodzież przygotowała, to świetna reklama szkoły, a szczególnie kierunku informatycznego — chwali Marta Zacharska, nauczycielka języka angielskiego.

— Było bardzo wzruszająco. Mimo, że jestem dopiero w trzeciej klasie, ciężko mi było nie uronić łzy. Filmy przygotowane przez klasy piąte szczególnie mnie dotknęły. Było to naprawdę ładne i wzruszające wydarzenie — komentuje Karolina Podgórska, uczennica i uczestniczka imprezy.

— Zakończenie klas piątych było, moim zdaniem, bardzo huczne. Wstęgi Eugeniusza były adekwatnym upamiętnieniem odchodzących uczniów. Sądzę, że wielki wkład absolwentów i ich wychowawców z naszej szkoły będzie miał ogromny wpływ na ich losy w przyszłości — twierdzi Jan Wiecha, uczeń i konferansjer wydarzenia.

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: ZSZ nr 2. Huczne pożegnanie absolwentów „na Maja” w Starachowicach. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".


Ostatnie video - filmy na Starachowicki.eu




Reklama
Reklama
Reklama