​To łamigłówka dla przedszkolaków. Wielu dorosłych ma problem, żeby ją rozwiązać

top.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: /materiały własne /INTERIA.PL


Wielu koncepcji matematycznych uczymy się już w szkole podstawowej, a choćby w przedszkolu i często nie jesteśmy tego świadomi. Czasem nie wiążemy tego, czego się nauczyliśmy, ze znanymi koncepcjami, gdyż jest to tylko mały fragment większej całości. Spróbuj rozwiązać tę łamigłówkę matematyczną dla przedszkolaków.

Poszukiwanie schematów matematycznych

Rozwiązywanie łamigłówek matematycznych opartych na powtarzalności schematów może być wymagające. Tak naprawdę musimy stworzyć algorytm, czyli sposób postępowania prowadzący do rozwiązania problemu. Choć to pojęcie najczęściej kojarzy nam się z zaawansowanymi programami komputerowymi oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jednak takie same algorytmy, oczywiście mniej skomplikowane i rozbudowane, możemy tworzyć do rozwiązywania zagadek matematycznych, w których konieczne jest odnalezienie wzoru.

Sprawdź również: Zagadka matematyczna, która podzieliła internet. Jakie jest rozwiązanie?

Znalazłeś wzór na rozwiązanie tej łamigłówki matematycznej dla przedszkolaków?

To zadanie wbrew pozorom ma stosunkowo łatwy schemat, choć pierwszy krok może być mylący. Wszystko za sprawą tego, iż nie każdy wie, skąd się bierze pierwsza 1. Czasem możemy także spotkać zapisy, w których pierwszą cyfrą jest 0. Jednak tak naprawdę nie ma to zbyt dużego wpływu na ostateczny wynik. By znaleźć kolejną liczbę ciągu, musimy po prostu dodawać do siebie dwie poprzednie. W ten sposób:

  1. 1 + 1 = 2,
  2. 1 + 2 = 3,
  3. 2 + 3 = 5,
  4. 3 + 5 = 8,
  5. 5 + 8 = 13.

Więc 8 + 13 = 21. I to jest prawidłowa odpowiedź w tej łamigłówce matematycznej dla przedszkolaków.

Sprawdź również: Nawet studenci matematyki mają problem z rozwiązaniem tej zagadki. Uda ci się w 15 sekund?

Kim był Fibonacci?

Leonardo Fibonacci był włoskim matematykiem urodzonym w Pizie, który żył na przełomie XII i XIII wieku. Początkiem dla ciągu Fibonacciego była zagadka, którą przedstawił on w 1202 roku. Jej rozwiązanie opierało się na ciągu liczby, w którym każda następna była sumą dwóch poprzednich. Ciąg Fibonacciego jest nie tylko przedstawieniem liczb, ale można go zauważyć w biologii, zjawiskach przyrodniczych, architekturze, muzyce, a choćby na rynkach finansowych i podczas tworzenia nowoczesnych technologii.

Zobacz też:

Łamigłówka, która oszukuje wzrok. Ile belek jest na obrazku?

​Trudna zagadka na inteligencję. Masz 15 sekund na odgadnięcie schematu

​Pomnóż wszystkie cyfry na klawiaturze telefonu. Jaki wynik otrzymasz?

Idź do oryginalnego materiału