16 listopada w Warszawie odbędą się prawybory na Prezydenta RP (VIDEO)

p24.pl 1 tydzień temu

60-osobowe Kolegium Elektorów składające się z Polaków – reprezentantów różnych środowisk z kraju i zagranicy, po spotkaniach z kilkunastoma kandydatami w październiku, wybrało siedem osób, które wezmą udział w konwencji prawyborczej w dniu 16 listopada w Warszawie.

Dziś, kiedy wszystkie media kierują naszą uwagę na wybory prezydenckie za Wielką Wodą, kiedy fabryki Volkswagena zamykają się po raz pierwszy od II WŚ w Niemczech, kiedy coraz więcej państw dołącza do bloku BRICS, My Polacy w Kraju nad Wisłą nie możemy zapominać, iż już za pół roku staniemy przed wyborem Głowy Państwa naszej ukochanej, Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Kierowani patriotyzmem i odpowiedzialnością za przyszłość naszego Państwa i Narodu, środowiska niezależne, alternatywne do obecnego obozu władzy, wraz ze środowiskami Polonii (za granicą mieszka ok. 20 milionów Polaków), podjęły inicjatywę wyłonienia własnego kandydata na urząd prezydencki w drodze Prawyborów, które odbędą się w dniu 16 listopada br, w Warszawie. Prawyborów dokona Kolegium Elektorów, reprezentujące środowiska z kraju oraz z emigracji, jak też niezrzeszonych Obywateli RP.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w prawyborach w sobotę 16.11 br. w Warszawie, PROSIMY O REJESTRACJĘ POD LINKIEM.

Kandydaci do Prawyborów reprezentują różne środowiska społeczne, różny dorobek zawodowy i naukowy, jak też bogate doświadczenia życiowe, ale łączy ich wszystkich głębokie zrozumienie problemów współczesności i zadań, jakie stają przed polskimi władzami. Kolegium Elektorów staje przed nie lada wyzwaniem wyboru tego Pierwszego wśród Równych, jak to dawnej w Polsce określano. Lista Kandydatów wyłonionych przez Kolegium Elektorów w wyniku spotkań z kilkunastoma kandydatami, przestawia się następująco (w kolejności alfabetycznej):

1. dr Andrzej Wawrzyniec Dembiński, lat 78, zmuszony w czasie stanu wojennego do emigracji, rezydujący we Francji. Matematyk, twórca systemów sterowania, alpinista, morski sternik jachtowy. Aktywna działalność polityczna oraz naukowa we Francji, liczne kontakty z organizacjami politycznymi i gospodarczymi na świecie, liczne uznania i odznaczenia za rozwiązania technologiczne, działalność publicystyczną oraz
wdrożeniową nowatorskich rozwiązań.

2. prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, lat 71, zam. w Bielsku Białej. Filozof, politolog, dyplomata, doświadczenie w działalności samorządowej (były wiceprezydent Gdańska). Doktoryzował się na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wykładowca na wielu polskich i zagranicznych uczelniach. Założyciel Ruchu Wolne Wybory. Jest autorem Harmonii społecznej i innych książek przetłumaczonych na kilka języków. Osobowość Roku 2020 w kategorii nauka (pierwsze miejsce w Polsce).

3. mgr inż. Jan Kubań, lat 65, zam. Warszawa. Prezes Fundacji PAFERE, wykładowca na Uczelni ASBIRO, własna działalność gospodarcza „QBS-Jan Kubań”, biocybernetyk. Przewodniczący Rady Referendalnej inicjatywy Generator Referendów, gorący zwolennik demokracji bezpośredniej, Tłumacz i poliglota, liczne własne publikacje

4. inż. Maria Leśniak-Wojciechowska, lat 71, pochodzi z Krakowa. Doświadczona działaczka społeczna i samorządowa, rolniczka, ławnik Sądu Rejonowego Kraków- Śródmieście, przedsiębiorca w branży wydawniczej i transportowej.

5. Romuald Starosielec, lat 65, zam. Warszawa. Redaktor naczelny miesięcznika “Polityka Polska”, były przedsiębiorca. Współzałożyciel i lider ruchu „Jedność Narodu”, a następnie porozumienia organizacji społecznych i politycznych „Ruch Naprawy Polski”. Studiował na Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie oraz Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego, członek Stowarzyszenia Lotników Polskich.

6. dr Leszek Sykulski, lat 43, zam. w Częstochowie, doktor nauk politycznych, historyk, nauczyciel akademicki, porucznik rezerwy Wojska Polskiego, Prezes partii politycznej Bezpieczna Polska. Pracował również jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. W latach 2006–2007 z nominacji prezydenta zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej WSI.

7. dr Paweł Ziemiński, lat 70, zam. w Łodzi. Doktor nauk ekonomicznych, były pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Świętokrzyskiej. Narodowy i suwerenistyczny działacz polityczny i społeczny; publicysta, reporter krajowy i zagraniczny; aktywny bloger kilku portali w Polsce i za granicą; aktywista europejskiego ruchu słowiańskiego. Współorganizator ponadpartyjnego ruchu Kongres Polski Suwerennej, przewodniczący partii Polska Patriotyczna. Ppor. Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Niezależnie od tego, kogo Elektorzy wskażą jako konkurenta dla przedstawicieli obecnego układu władzy w Polsce, mamy nadzieję, iż wszyscy Kandydaci w Prawyborach utworzą wokół „Pierwszego” zgrany zespół – Gabinet Prezydencki, tak na okres kampanii prezydenckiej, jak też po wyborach w celu kreowania polskiej polityki na następne lata.

Zwracamy się do przedstawicieli i dziennikarzy Szanownych Mediów, o życzliwość dla naszych Kandydatów.

Data i czas konwencji: 16.11.2024 r. godz. 12:00.

Miejsce konwencji: Warszawa, Hotel Arkadia Royal, ul. Czecha 10


Więcej informacji na stronie internetowej www.prawybory2025.pl

Idź do oryginalnego materiału