Cyfrowy rozwój oświaty w gminie Drzewica

ore.edu.pl 4 dni temu

4 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się debata „Cyfrowy rozwój oświaty w Gminie Drzewica”. Zorganizowano ją w ramach projektu realizowanego z ORE, którego celem jest wsparcie kadry JST w tworzeniu odpowiednich warunków do wdrażania innowacyjnych rozwiązań strategicznych sprzyjających rozwojowi lokalnych systemów oświaty.

Priorytetowe zadania to usprawnienie procesów zarządzania cyfryzacją na poziomie JST oraz koordynacja działań służących rozwojowi kompetencji cyfrowych najważniejszych interesariuszy systemu oświaty.

W debacie wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół z terenu gminy Drzewica. Samorząd reprezentowali burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Agnieszka Kopytowska. Dyskusję poprowadziły ekspertki ORE Zofia Domaradzka-Grochowalska oraz Anna Pawełas.

Spotkanie miało na celu omówienie kluczowych aspektów związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji oraz wypracowanie propozycji rozwiązań wspierających rozwój kompetencji cyfrowych.

Szczegółowe zagadnienia debaty dotyczyły:

  • dostępności sprzętu i infrastruktury informatycznej w szkołach;
  • bezpieczeństwa cyfrowego i ochrony danych osobowych;
  • wpływu technologii na jakość nauczania i motywację uczniów;
  • roli cyfrowych kompetencji uczniów i nauczycieli;
  • wpływu internetu na zdrowie psychiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z debaty na stronie Urzędu Gminy Drzewica i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, w której odbyła się debata.

Działania są realizowane w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2024, Priorytet FERS 01.00, działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji.

#FunduszeEuropejskie

Idź do oryginalnego materiału