Dynioland, czyli farma dyń w Wieliszewie. Znajduje się w urokliwym sąsiedztwie Narwi i Wieliszewskich Łęgów. Bezpośrednio graniczy z Jeziorkiem Wieliszewskim co przekłada się na piękny widok ze strefy relaksu.znajdującej się na terenie.
Dynioland, to gospodarstwo, w którym właściciele żyją i mieszkają przez cały rok. To przedsięwzięcie, które powstało nie tylko dla chęci uzyskania zysków, ale także, a może przede wszystkim, jest sposobem na codzienne życie, które stwarza możliwości życia „po swojemu” w bezpośrednim otoczeniu przyrody.
Główne kierunki działalności to uprawa dyń w naturalny sposób, bez oprysków oraz nawozów sztucznych. Z uzyskanych płodów rolnych wytwarzane są przetwory. w okresie jesiennym prowadzona jest także sprzedaż bezpośrednia dyń prosto z pola.
We wrześniu i październiku, od poniedziałku do piątku na farmie organizowane są jednodniowe edukacyjne wycieczki szkolne oraz przedszkolne. Natomiast w weekendy Dynioland otwarty jest na zwiedzanie indywidualne dla całych rodzin. Często organizowane są warsztaty, pokazy, kiermasze. Każdego roku w Dyniolandzie do obejrzenia jest ponad 50 odmian dyń z całego świata.
Główne atrakcje dla dzieci to m.in.
- labirynty słomiane oraz roślinne
- ścieżka sensoryczna, basen z kukurydzą
- mini zoo
- słomiane zoo
- wioska z szałasami i kuchnią błotną
- duża piaskownica
- traktorki, wózki, koparki
- sklepik z rękodziełem
Dynioland to także miejsce na organizację urodzin, ogniska, spotkania integracyjnego, sesji zdjęciowej, eventu firmowego lub innego wydarzenia wychodzącego poza wspomniane ramy.
Nieodłączną częścią Dyniolandu jest gastronomia, w której każdego roku można spróbować wyrobów z dyni: zupy dyniowej, soków dyniowych, kawy z syropem dyniowym, ciast dyniowych, chlebów i bułeczek oczywiście dyniowych
Choć Dynioland kojarzony jest głównie z sezonem jesiennym, to warto tu zajrzeć także na wiosnę ponieważ w tym czasie obiekt zamienia się w „Ziołoland” i zajmuje się organizacją edukacyjnych warsztatatów zielarskich.
Do zobaczenia