Dyplomy, wyróżnienia i stypendia dla absolwentów politologii UWr

echo24.tv 1 tydzień temu

– Absolwenci Wydziału Nauk Społecznych, bardzo różnorodnego, z wieloma specjalnościami, obu poziomów, to znaczy studiów licencjackich i magisterskich. Warto podkreślić, iż także studiów anglojęzycznych, na których gościmy nie tylko obcokrajowcom, ale także studentów polskich. Wydział bardzo różnorodny. My liczymy na to, iż ta oferta dydaktyczna będzie się zmieniać, poszerzać zgodnie z wymogami rynku pracy obecnego, ale wydział za tym nadąża, także jestem o to spokojny – powiedział prof. dr hab. Artur Błażejewski, prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Zdecydowanie można odczuć powagę sytuacji, w przepięknych okolicznościach odebrać dyplom i miłym akcentem zakończyć te studia – dodała Wiktoria Jabłońska.

Podczas uroczystości członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego wręczyli stypendia za najlepsze prace licencjackie i magisterskie.

– My uważamy, iż warto jest dbać o przyszłość świata. Przecież ci młodzi ludzie za kilka, kilkanaście lat będą rządzili miastem, krajem czy światem i chcemy, żeby to robili dobrze. Chcemy ich w tym wspierać, żeby nie mówić wiecznie o konfliktach i wojnach, żeby nie mówić o kryzysie klimatycznym, ale żeby zastanowić się, jak rozwiązywać problemy współczesnej cywilizacji i jak zrobić to, żeby przyszłość ludzkości jawiła się w jasnych barwach. Po to to robimy – powiedział Marcin Garcarz, członek Stowarzyszenia.

– Bardzo interesujące było to, iż wiele tych prac było bardzo mocno aplikacyjnych, a wiemy, iż w dzisiejszych czasach walor aplikacyjności w nauce jest też bardzo istotny, chociażby z punktu widzenia ewaluacji uczelni. Także byliśmy naprawdę zbudowani. Trochę nam się łezka zakręciła, jak czytaliśmy te prace, bo w większości były to prace naprawdę bardzo ambitne i przypominały nam stare, dobre czasy, kiedy też studiowaliśmy w Instytucie Nauk Politycznych – dodał Krzysztof Malinowski ze Stowarzyszenia.

– To przy okazji, o ile mogę podziękować, to chciałam bardzo podziękować mojej koleżance Marlenie, jednocześnie pani doktor na Instytucie Politologii, która mnie zachęciła do zgłoszenia się do tego konkursu i poinformowała. Także też wielkie dzięki. No i okazało się, iż warto było – mówiła Oliwia Ostrowska, absolwentka i laureatka stypendium. Nagrodzono dwie prace, ale wybór nie był łatwy, bo wiele było bardzo wartościowych.

– Dwie prace uważam, iż na bardzo wysokim poziomie. W zasadzie było nam trudno wybrać, bo na samym końcu zostało po dwóch laureatów z każdej kategorii. Jeden z laureatów pokrył się też z decyzją władz Instytutu, co do nagród i laurów związanych z najlepszymi pracami – tłumaczył Krzysztof Malinowski.

– Na pewno jest to miłe docenienie, bo faktycznie włożyłam w to dużo wysiłku, a temat jest aktualny i ważny, a mało powszechny w polskich mediach, więc tym bardziej się cieszę. Temat dotyczy sytuacji humanitarnej w Jemenie. Jak wiadomo, od 2015 roku toczy się tam wojna domowa i sytuacja jest tragiczna. Jest to jeden z największych konfliktów, przy okazji kryzysów humanitarnych na świecie, a u nas mówi się o tym bardzo mało i temat nie jest powszechnie znany, więc chciałam to zgłębić, szczególnie kwestie bezpieczeństwa żywnościowego i tego, jak wygląda sytuacja na miejscu – powiedziała Oliwia Ostrowska.

Idź do oryginalnego materiału