Fabryka Broni „Łucznik” – Radom: Muzyka, historia i sport na 100-lecie zakładu

raportcsr.pl 1 dzień temu

W pierwszych dniach czerwca Radom stanie się miejscem wyjątkowego, trzydniowego święta z okazji 100-lecia Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. To jubileusz niezwykle istotny dla historii miasta, przemysłu zbrojeniowego w Polsce i kilku pokoleń pracowników, inżynierów oraz partnerów związanych z legendarną marką.

Obchody rozpoczną się 6 czerwca 2025 roku od uroczystej gali jubileuszowej z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli władz państwowych, Wojska Polskiego, służb mundurowych oraz instytucji, które przez dekady wspierały rozwój Fabryki. Wydarzenie to będzie okazją do podsumowania stu lat działalności i wyrażenia wdzięczności tym, którzy przyczynili się do umacniania jej pozycji jako jednego z filarów krajowego bezpieczeństwa i innowacji technologicznych.

– 100-lecie istnienia Fabryki Broni to wyjątkowy moment w naszej historii. To czas, by z dumą spojrzeć wstecz, podziękować wszystkim, którzy tworzyli naszą markę i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jubileuszowe obchody są nie tylko ukłonem w stronę naszej przeszłości, ale także świętem dla całego Radomia i wszystkich, którym bliska jest nasza misja – mówi Seweryn Figurski, Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Rodzinny piknik i wystawa o historii Fabryki Broni

W sobotę, 7 czerwca, na Placu Jagiellońskim w Radomiu odbędzie się wielkie wydarzenie plenerowe, otwarte dla wszystkich pracowników zakładu, mieszkańców Radomia i sympatyków Fabryki Broni. W godzinach od 15:00 do 19:00 zaplanowano rodzinny piknik z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, pokazami, animacjami oraz mobilnym punktem poboru krwi. Szczególnym elementem będzie wystawa poświęcona historii Fabryki Broni, przypominająca jej bogate dziedzictwo i wkład w rozwój miasta.

Moje imię GAJA, czyli koncert gwiazd

Wieczorem, o godzinie 20:00, rozpocznie się wyjątkowy koncert jubileuszowy pod hasłem Diament Tradycji. Muzyka Pokoleń. W muzyczną podróż przez 100 lat polskiej piosenki zabiorą uczestników znakomici artyści:

  • Justyna Steczkowska,
  • Olga Szomańska,
  • Kasia Cerekwicka,
  • Mela Koteluk,
  • Alicja Szemplińska,
  • Jamal,
  • Arek Kłusowski,
  • Łukasz Zagrobelny,
  • Damian Ukeje,
  • Dawid Tyszkowski.

Koncert poprowadzi znany i lubiany prezenter telewizyjny – Aleksander Sikora, a towarzyszyć mu będzie Joanna Zagórska, aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Bieg 100-lecia Fabryki Broni

Zwieńczeniem obchodów będzie Bieg 100-lecia Fabryki Broni, który odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca i wystartuje o godz. 10.00. Trasa o długości 10 kilometrów poprowadzi ulicami centrum Radomia. Dla miłośników nordic walking przygotowano zaś specjalną kategorię na dystansie 5 kilometrów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Biegiem Radom, a sponsorem – Fabryka Broni „Łucznik” – Radom. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia do wspólnego kibicowania! Doping będzie dla uczestników najlepszą motywacją i doda energii na każdym kilometrze.

„Przed nami trzy dni pełne historii, emocji, nowoczesności i dumy z lokalnego dziedzictwa. Fabryka Broni zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania stulecia – będzie to wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci Radomia” – obiecuje kierownictwo Fabryki Broni.

O Fabryce Broni „Łucznik” – Radom

Spółka jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne. Jest głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rynek cywilny i eksport.

Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S. A. (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie. Fabryka Broni jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.W spółce pracuje w tej chwili ponad pół tysiąca pracowników. Stan zatrudnienia zgodnie z polityką obecnego zarządu będzie wzrastał.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

To też może Cię zainteresować:

Tylko u nas. Karabinek MSBS GROT. Co dalej z hitową konstrukcją polskiej zbrojeniówki?

Idź do oryginalnego materiału