Za nami XIII Gala Konkursu „Szkoła Innowacji”, która we wtorek odbyła się w Lubelskiej Akademii WSEI. Wydarzenie to jest okazją do nagrodzenia szkół z województwa lubelskiego, które przygotowują wartościowe oferty kształcenia, inwestują we współpracę międzynarodową i aktywnie realizują programy europejskie. To także okazja do wyróżnienia dyrektorów, nauczycieli i uczniów z naszego regionu oraz pokazania ciekawych projektów na rynku edukacyjnym.
– Projekt „Szkoła Innowacji” jest organizowany od 13 lat przez Lubelską Akademię WSEI. Jesteśmy liderem w realizacji nowych technologii oraz narzędzi w obszarze badawczo-rozwojowym. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego potencjału i efektywności naukowej naszej Uczelni oraz przeznaczania znaczącej części budżetu na wdrażanie nowych technologii i rozwiązań innowacyjnych – powiedziała mgr Teresa Bogacka, prezydent Lubelskiej Akademii WSEI.
Akademia WSEI w Lublinie wg raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest 6. najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce, a także znajduje się w czołówce uczelni w kategorii Innowacyjność. To właśnie Akademia WSEI jest organizatorem i sponsorem głównym Konkursu.
Tytuły laureatów przyznawane są w 7 kategoriach:
-
Szkoła – Lider Innowacji
-
Innowacyjna Inicjatywa
-
Dyrektor – Lider Innowacji
-
Nauczyciel – Lider Innowacji
-
Uczeń – Lider Innowacji
-
Innowacyjna Biblioteka
-
Organizacja pomocy Psychologiczno-pedagogicznej w szkole.
Laureatów wybiera Kapituła Konkursu, w której zasiadają: Prezydent i przedstawiciele Lubelskiej Akademii WSEI, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, dyrekcja TVP3 Lublin, a także laureaci poprzednich edycji.
– Certyfikat „Szkoła Innowacji” otrzymują szkoły, które dbają o edukację praktyczną swoich uczniów, starają się kształtować własną ofertę edukacyjną, uwzględniając potrzeby rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej, promują przedsiębiorczość. Jednocześnie szkoły te winny starać się dostosowywać treści i metody kształcenia do oczekiwań otoczenia zewnętrznego, w szczególności otoczenia gospodarczego, wspierać innowacje edukacyjne oraz aktywnie współpracować z otoczeniem społecznym i gospodarczym – dodaje Teresa Bogacka. – Nagradzamy szkoły, które wdrażają zmiany, podejmują nowatorskie inicjatywy w procesie kształcenia, pozyskują fundusze zewnętrzne na realizację autorskich projektów. Wychowują liderów zmian.
Łącznie w 13 edycjach Konkursu zostało przyznanych łącznie:
86 tytułów Lider innowacji
181 Wyróżnień
5 tytułów Grand Prix – Lider Innowacji – (za osiągnięcia w pięcioleciu).
W obecnej edycji do konkursu przystąpiło 25 szkół z terenu województwa lubelskiego.
Tytuł „Dyrektor – Lider Innowacji” otrzymał Grzegorz Lech z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
Tytuł „Uczeń – Lider Innowacji” otrzymał Szymon Berdak, uczeń technikum Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. K. K. Baczyńskiego w Lublinie.
Źródło: WSEI
Fot. Ewa Pałys/Lubelska Akademia WSEI