II Forum Edukacyjne w Mogilnie „Niezbędnik zdrowia psychicznego”, 16.11.2024

lektikon.pl 5 godzin temu

II Forum Edukacyjne w Mogilnie, 16.11.2024

Z wielką euforią zapraszam do udziału w II Forum Edukacyjnym w Mogilnie – wyjątkowym wydarzeniu, które jest kontynuacją tradycji Targów Edukacyjnych organizowanych przez naszą poradnię przez ostatnie 15 lat. Forum Edukacyjne to spotkanie pełne inspiracji, wiedzy i wymiany doświadczeń, skierowane zarówno do nauczycieli, specjalistów, jak i rodziców oraz uczniów. To okazja do wspólnej dyskusji na temat aktualnych wyzwań i nowych trendów w edukacji oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dążymy do tworzenia przestrzeni, w której uczestnicy mogą poszerzać swoje kompetencje, nawiązywać kontakty oraz czerpać inspiracje do dalszego działania. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i wiedzę, do udziału w II Forum Edukacyjnym w Mogilnie – powiedział nam dyrektor PPP Maciej Herwart.

16 listopada o 10.00 w Magazynie Zbożowym GS w Mogilnie odbędzie się II Forum Edukacyjne pod hasłem Niezbędnik zdrowia psychicznego. Wydarzenie, organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mogilnie jest wyjątkową okazją dla nauczycieli, pedagogów i specjalistów, by wzbogacić swoje kompetencje w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Forum odbędzie się pod honorowym patronatem starosty mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego i burmistrza Mogilna Karola Nawrota oraz patronatem medialnym tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Goście Forum będą mieli okazję wysłuchać wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów z Instytutu Nauki Lektikonakredytowanej placówki doskonalenia nauczycieli.

WYKŁADY

Dziecko w kryzysie psychicznym i emocjonalnym. Profilaktyka, reagowanie, interwencja kryzysowa – prowadzący Anna Ryszka i Radosław Świergosz Ten wykład skierowany jest do osób, które chcą dowiedzieć się, jak rozpoznawać objawy kryzysu emocjonalnego u dzieci i młodzieży oraz skutecznie reagować w sytuacjach trudnych. Anna Ryszka i Radosław Świergosz przedstawią konkretne techniki profilaktyki oraz interwencji kryzysowej, a także zaprezentują, jak odpowiednie działania mogą wpłynąć na poprawę kondycji psychicznej młodych ludzi. Prelegenci zwrócą uwagę na rolę nauczycieli i wychowawców w rozpoznawaniu problemów emocjonalnych i podpowiedzą, jakie kroki można podjąć, by wspierać dzieci w ich rozwoju i dążyć do przeciwdziałania kryzysom.

O sile porozumienia bez przemocy M. Rosenberga. Jak skutecznie korzystać z języka serca w edukacji – prowadzący Radosław Świergosz. Porozumienie bez Przemocy (NVC), opracowane przez Marshalla Rosenberga, to podejście do komunikacji oparte na empatii i szacunku. Wykład Radosława Świergosza wprowadzi uczestników w tajniki NVC i jego zastosowania w edukacji. Prelegent przedstawi, jak sposób mówienia i słuchania oparty na zrozumieniu i otwartości, może poprawić relacje z uczniami oraz wspierać ich w rozwoju emocjonalnym. Uczestnicy poznają praktyczne narzędzia do stosowania NVC w codziennych interakcjach z dziećmi i młodzieżą.

WARSZTATY TEMATYCZNE

Równolegle do wykładów będą się odbywały dwa warsztaty praktyczne:

* Scrapbooking – Pozytywne emocje – prowadzące: Katarzyna Góralczyk-Herwart – SP Gębice i Małgorzata Pachulska – PPP Mogilno. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą wyjątkowy album w formacie A4. Warsztaty będą okazją do twórczej pracy z papierem, dekoracjami i kolorami, co pozwoli wyrazić pozytywne emocje i wzmocnić relacje z innymi uczestnikami. To doskonała przestrzeń do rozwijania kreatywności, wspólnego tworzenia i budowania pozytywnej atmosfery.

* Escape room na lekcjach powtórzeniowych – prowadząca Natalia Czarnecka – SP Trzemżal. Warsztat prezentujący metody angażującego prowadzenia powtórek materiału dzięki scenariuszy escaperoom, co pozwala uczniom na interaktywną naukę poprzez rozwiązywanie zagadek i współpracę w grupie.

Idź do oryginalnego materiału