1 stycznia wypada Nowy Rok, który jest dniem ustawowo wolnym, zatem dzieci i młodzież powinni wrócić do szkół już w czwartek 2 stycznia. Jednak niektóre placówki zdecydowały się na przedłużenie wolnego z uwagi na nadchodzący weekend i przypadające 6 stycznia święto Trzech Króli. Uczniowie zyskają dodatkowo kilka dni wolnego, a już za rogiem czai się kolejne wolne.
REKLAMA
Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach
Odliczanie do ferii ruszyło. Ci uczniowie skorzystają jako pierwsi
Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego po zakończeniu przerwy świątecznej wrócą do szkół tylko na kilka dni. Dlaczego? To właśnie oni jako pierwsi rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowe wolne dla nich startuje już dwa tygodnie później, czyli 20 stycznia 2025 roku.
Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram ferii zimowych:
20 stycznia – 2 lutego 2025 - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
27 stycznia – 9 lutego 2025 - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
3–16 lutego 2025 - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
17 lutego – 2 marca 2025 - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Po feriach zimowych uczniów czeka nauka, ale będzie też sporo wolnego
W drugim semestrze roku szkolnego co prawda nie będzie długich przerw świątecznych, jednak uczniowie nie mają powodu do smutku. Pierwsze dłuższe wolne po feriach zimowych to przerwa wiosenna. Zgodnie z przepisami MEN "rozpoczyna się ona w czwartek poprzedzający święta i kończy w najbliższy wtorek po świętach". W 2025 roku zacznie się więc 17 kwietnia, a zakończy 22 kwietnia, w związku z tym, iż Wielkanoc przypada 20 kwietnia.
Potem czas na majówkę, Boże Ciało i już można odliczać do wakacji. Uczniowie zakończą naukę 27 czerwca (piątek), a wakacje rozpoczną dzień później. Po dwumiesięcznym wypoczynku powrócą do szkół dokładnie 1 września 2025 roku. Będzie to poniedziałek.