REKLAMA
Matka dwójki dzieci ma zespół hiperlaktacji, który sprawia, iż produkuje 1,75 galonów mleka dziennie, a 5000 uncji (prawie 150 litrów) przechowuje w swojej zamrażarce- napisano na Instagramie 60secdocs, gdzie zamieszczono też filmik z udziałem kobiety. Na nagraniu widać, jak Elizabeth odciąga mleko. Najbardziej szokuje jednak zawartość jej zamrażarki. Jest po brzegi wypełniona pojemnikami z zamrożonym kobiecym mlekiem. Wszystkie torebki są dokładnie opisane. Posiadają informacje o dacie odciągnięcia pokarmu oraz kiedy trafił on do zamrażalki.
Zobacz wideo
Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Internauci zachwyceni. "Co za niesamowita osoba"Pod wpisem o Elisabeth pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób jest pod wrażeniem tego, iż kobieta dzieli się z potrzebującymi dziećmi.Omg, co za niesamowita osoba! Mam nadzieję, iż sama dobrze je i odpoczywa. Mogę sobie tylko wyobrazić, ile energii potrzeba, aby wyprodukować tak dużo!- napisała jedna z internautek. "Ona jest aniołem", "Jestem świeżo upieczonym tatą i uważam, iż to jest niesamowite!", "Niesamowite, iż robi to, by pomóc innym rodzinom","To jest takie cudowne", "Jesteś niesamowitym, bezinteresownym człowiekiem", "Zdumiewające" - dodali też inni. Czym jest hiperlaktacja?Hiperlaktacja to nadmiar produkowanego mleka. Mówimy o niej, gdy laktacja już powinna być ustabilizowana (mniej więcej 4 tygodnie od porodu). Wówczas organizm powinien przystosować ilość produkowanego pokarmu do potrzeb dziecka. W przypadku hiperlaktacji piersi gwałtownie przepełniają się mlekiem, są bolesne, wrażliwe na dotyk, często mleko samo z nich wypływa, co powoduje dyskomfort.
Zespół hiperlaktacji mogą spowodować:zbyt częste odciąganie mleka, co sprawia, iż organizm zaczyna produkować go więcejnierównowaga hormonalnaczynniki genetyczne (są kobiety, które mają genetyczne predyspozycje do tego, by wytwarzać większą ilość mleka niż to konieczne)leki i suplementy (niektóre mogą zwiększać produkcję mleka)Leczenie zespołu hiperlaktacji nie jest proste i wymaga wielopłaszczyznowego podejścia zarówno do potrzeb matki, jak i dziecka. Objawy można złagodzić, modyfikując styl życia i wprowadzając pewne nawyki. Kobieta powinna unikać odciągania mleka, jeżeli nie ma takiej potrzeby, bo to dodatkowo stymuluje piersi. W przypadku nadprodukcji mleka dobrze jest też podawać dziecku jedną pierś w trakcie karmienia (a nie jedną i potem drugą). W niektórych przypadkach konieczne jest przepisanie leków, które spowodują zmniejszenie produkcji mleka. Pomocne mogą być także konsultacje z doradcami ds. laktacji.