REKLAMA
"Zwracam się z żądaniem zniesienia obowiązkowej, pisemnej matury z matematyki. Obecny system edukacyjny, który wymaga od każdego ucznia przystąpienia do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu, nie odpowiada różnorodnym potrzebom, talentom, możliwościom intelektualnym młodych ludzi w Polsce" - alarmuje autorka petycji. Pod petycją w zaledwie kilka dni już podpisało się ponad 15 tysięcy osób.
Zobacz wideo
Matura z matematyki. Czy powinna być obowiązkowa? Matematyczka: Tak, jest jedno "ale". "Nauczyciele powinni przechodzić testy psychologiczne"
Koniec z matematyką na maturze? Matematyczka: Istnieje duże ryzykoAnna Żmuda, korepetytorka i matematyczka, w rozmowie z eDziecko.pl przyznała, co myśli zdawaniu matematyki na maturze podstawowej. Korepetytorka nie przebierała w słowach, pisząc nam, iż jeżeli egzamin z matematyki zniknie, to poziom nauczania będzie jeszcze niższy, niż dotychczas.Nie powinna zniknąć! Przecież nie było jej na maturze obowiązkowej przez 25 lat. Na przestrzeni ostatnich 10 lat widać, iż poziom logicznego myślenia spadł dość mocno- napisała i dodała: - Wielu nauczycieli stawia na klepanie definicji, zamiast rozwijać umiejętność rozwiązywania zadań jako umiejętność strategicznego myślenia. jeżeli nie będzie matury z matematyki, to istnieje duże ryzyko, iż zamiast nauki, lekcje będą jedynie odbębniane. Zobacz także: Koniec z matematyką na maturze? Były nauczyciel: Może w ogóle usuńmy ją ze szkół?
Wiceszefowa MEN o maturze z matematyki: Uczeń bez uzdolnień jest się w stanie przygotowaćKatarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji narodowej, w rozmowie z Radiem Zet nie pozostawiła cienia wątpliwości i od razu śmiało przyznała, iż matura z matematyki powinna zostać. Podkreśliła także, iż MEN nie ma żadnych planów zniesienia obowiązkowej matematyki na maturze.Uważamy, iż ona jest na takim poziomie, iż choćby uczeń bez uzdolnień matematycznych jest się w stanie przygotować- powiedziała w Radiu Zet wiceszefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.Kiedy matura 2025?Maturzysta obowiązkowo musi przystąpić do trzech pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego, oraz do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu dodatkowego. Obowiązkowe są również dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i z języka obcego.W poniedziałek 5 maja abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Początek tradycyjnie o godz. 9. We wtorek 6 maja o godz. 9 maturzyści zmierzą się z egzaminem pisemnym z matematyki na poziomie podstawowym, a w środę 7 maja o godz. 9.00 uczniowie napiszą test z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym.
A wy, drodzy internauci, uważacie, iż matura z matematyki na poziomie podstawowym powinna zostać zlikwidowana? Dajcie znać w komentarzach lub napiszcie do mnie maila: magdalena.wrobel@grupagazeta.pl.Oddaj swój głos w drugiej edycji plebiscytu Jupitery Roku! Kto zostanie Gwiazdą Roku, a kto zgarnie statuetkę za Międzyplanetarny Hit Roku? O tym decydujesz Ty!