„Mundurówka” ma wirtualną strzelnicę i pracownię kryminalistyczną

skafander.info 10 miesięcy temu

Kadeci Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość mogą już korzystać z wirtualnej strzelnicy oraz profesjonalnego sprzętu i wyposażenia do techniki kryminalistycznej. Ponadto szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt informatyczny i sportowy oraz multimedialne pomoce dydaktyczne.

Dzięki zajęciom na strzelnicy laserowej nasi kadeci mogą trenować postawy strzeleckie, pracę manualną z bronią, zgrywanie przyrządów mechanicznych. Pozwoli to wykształcić u nich adekwatne nawyki strzeleckie. Ponadto mogą ćwiczyć oddawanie strzału zarówno do celów statycznych jak przede wszystkim dynamicznych. Naukę uatrakcyjnia możliwość wgrania różnych scenariuszy kontaktu ogniowego, co wyzwala w kadetach kreatywność wobec napotkanej sytuacji – tłumaczy zalety strzelnicy st. kpr. Artur Szerafin, nauczyciel prowadzący zajęcia z edukacji wojskowej oraz sztuk walki.

Z nowoczesnym i niezwykle ciekawym sprzętem mają do czynienia także kadeci klas policyjnych. Szkoła wzbogaciła się bowiem również o profesjonalne wyposażenie z jakim pracują technicy kryminalistyki.

Nas kadeci nauczą się podstaw kryminalistyki w zakresie zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, takich jak: odciski palców, ślady krwi oraz włosy, ślady butów i opon samochodowych. Do niedawna, żeby zaznajomić kadetów z takim wyposażeniem musieliśmy się udawać do komendy policji. Teraz mamy możliwości ćwiczenia do woli dzięki pozyskanemu wyposażeniu – tłumaczy podkom. Robert Studziński, wicedyrektor LO CSM Zamość, nauczyciel edukacji policyjnej. Jak dodaje na zajęcia z kadetami przyjeżdżać będą technicy kryminalistyki z lubelskiego garnizonu policji.

Szkoła doposażyła ponadto w sprzęt sportowy swoją siłownię oraz salę do sztuk walki w sprzęt sportowy, zaś pracownie informatyczne w nowe komputery. W salach lekcyjnych pojawią się niedługo tablice interaktywne.

Wirtualna strzelnica, wyposażenie pracowni kryminalistycznej oraz sprzęt informatyczny i sportowy zamojska „Mundurówka” pozyskała dzięki wsparciu z projektu „Inwestycje w oświacie” Ministerstwa Edukacji Narodowej (wcześniej Ministerstwa Edukacji i Nauki).

Idź do oryginalnego materiału