Eksperymenty, pokazy, warsztaty, wiedza i zabawa – Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza w piątek 29 listopada do udziału w kolejnej edycji Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców.
CK eSTeDe zaprasza rodziny z dziećmi do udziału w tegorocznej edycji spotkania z wiedzą. 29 listopada w godzinach od 17 do 21 po raz kolejny liczne instytucje przygotują różne atrakcje dla całych rodzin z dziećmi. Będą to ciekawe eksperymenty, zabawy z nauką, różnymi odmianami chemii, fizyki od najbardziej efektownej strony – pełen program poniżej.
W eSTeDe pojawią się m.in.:
- Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zaprezentuje techniki i sprzęt używany w kryminalistyce. Nie zabraknie daktyloskopii i latarek UV (wstęp wolny)
- Muzeum Stare Dobre Retro zaprezentuje swoje część swoich bogatych zbiorów. Będzie można obejrzeć stare komputery, poznać tajniki działania dawnych urządzeń oraz pograć na konsolach różnych generacji (wstęp wolny)
- CKZiU w Gnieźnie pokaże podstawy mechatroniki mechatroniki przemysłowej (wstęp wolny)
- Grupa Mały Inżynier przygotowała pokazy bez ograniczeń wiekowych – widowiska z ciekłym azotem oraz najbardziej zjawiskowe eksperymenty ze świata chemii (zapisy)
- Akademia Nauki zaprasza na zajęcia „Fizyka dla smyka” (eksperymenty i doświadczenia z zabawkami naukowymi jak z CN Kopernik) oraz „Magia Twojej pamięci”, czyli warsztaty o szybkim, przyjemnym i łatwym zapamiętywaniu kłopotliwych treści (zapisy)
- Stolica eXperymentu oraz PEC przygotują cztery bloki zajęć pełnych naukowych zabaw i nowych technologii. Wśród nich znajdą się m.in. Mbot, długopis 3D oraz interaktywna podłoga Smartfloor (zapisy)
- Gnieźnieńskie Liceum i Technikum TEB Edukacja zaprasza na pokazy chemiczno-fizyczne oraz warsztaty z okularami VR (wstęp wolny)
- Waldemar Stube z Fotostube zaprasza na warsztaty w ciemni fotograficznej (zapisy)
- WSCKZiU w Gnieźnie przygotowało warsztaty technikami makramy, Decoupage, Kumihimo oraz zabiegi pielęgnacyjne na dłonie (wstęp wolny)
- Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego zaprezentuje swoje instrumenty, ich budowę oraz zasady działania (zapisy)
- Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Kostki Rubika zaprezentuje swoje bogate zbiory kostek oraz przeprowadzi pokazy i warsztaty z ich układania, także jedną ręka i bez patrzenia (zapisy)
- Instruktorka Paulina z CK eSTeDe w ramach „Warsztatu Profesora Jednorożca” przeprowadzi warsztaty plastyczne z tworzenia układu słonecznego oraz zabawy z cieczą nienewtonowską (zapisy)
Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy w biurze eSTeDe (stacjonarnie oraz telefonicznie – 614 240 771 – w dni robocze w godz. 8.00-16.00). Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.