Nowe kompetencje w nanodawkach. Nareszcie ktoś pomyślał o młodych mamach

mamadu.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: Fot. 123rf.com / lopolo


Czy doba na pewno wciąż ma 24 godziny? Nad odpowiedzią głowią się chyba wszystkie młode mamy, których dzień od urodzin malucha magicznie skurczył się o co najmniej kilka 60-minutowych jednostek. Pytanie, gdzie w tym napiętym grafiku wcisnąć jeszcze przygotowania do powrotu na rynek pracy? Okazuje się, iż jest na to sposób: nanolearning.


Nanolearning, czyli wiedza w dawkach dla zabieganych


Nanoleraning to termin określający przyswajanie wiedzy w małych, ale regularnych dawkach. Z definicji wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla kogoś, komu trudno wykroić godzinę-dwie z napiętego grafiku. Albo dla kogoś, kto po codziennej bieganinie krok w krok za małym człowiekiem, wieczorem nie ma zbyt wiele siły na intelektualną gimnastykę

Nanolearning to również sposób na to, aby nie wypaść z zawodowego obiegu. Pozostając w domu na urlopie wychowawczym, siłą rzeczy dociera do nas mniej informacji czy to z pracy, czy z naszej branży w ogóle. Krótkie lekcje, wykłady czy webinary to sposób na to, aby przynajmniej w części trzymać rękę na pulsie, a z czasem, być może, nauczyć się choćby czegoś nowego.

Zaletą małych bloków edukacyjnych jest również to, iż można próbować wszytskich - choćby tych, które teoretycznie leżą poza sferą waszych zainteresowań. Z drugiej strony, skąd macie wiedzieć, iż nie pociąga was, na przykład, praca w social mediach, jeżeli nikt wam nigdy nie pokazał, na czym tak naprawdę polega?

Nie da się ukryć, iż “urlop” wychowawczy (umówmy się: ten czas z pełnoprawnym odpoczynkiem ma kilka wspólnego) to moment, w którym dochodzi do sporego przewartościowania: zaczynamy zastanawiać się nie tylko nad tym, jak będzie wyglądać nasze nowe życie rodzinne, ale też nad tym, jak zmieni się nasza zawodowa rzeczywistość. Czy w ogóle chcemy wracać do starej pracy? A może czas pomyśleć nad własnym biznesem?

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę wybierzecie, zastrzyk nowej, aktualnej wiedzy, na pewno będzie sporą pomocą. Z takiego właśnie założenia wyszli twórcy platformy opartej na idei nanolearningu, EduMamy.pl.

Edumamy.pl: zdobywaj wiedzę na własnych warunkach


Materiały dostępne na platformie podzielone są na krótkie, nieprzekraczające kwadransa bloki. Jest to ich kluczowa cecha, niezależnie od dziedziny szkolenia czy webinaru. Z bazy wiedzy można korzystać w pełni zdalnie - w dowolnym miejscu i dowolnym czasie.

Jeśli chodzi o tematykę szkoleń, jakie będą pojawiać się na EduMamy.pl jest ona bardzo różnorodna. Już teraz możecie skorzystać z kursu SEO od podstaw czy z kursu tworzenia własnego sklepu internetowego. W przyszłości baza wiedzy będzie systematycznie powiększana o nowe sekcje.

Zaletą kursów dostępnych na EduMamy.pl, poza ich czasowo przyjazną formą, jest fakt, iż tworzą je profesjonaliści. Jasne, w internecie znajdziecie masę informacji na temat budowania własnych sklepów. Pytanie, ile czasu zajęłoby wam oddzielenie naprawdę użytecznej wiedzy od tej, która na nic wam się nie przyda, a choćby gorzej - sprowadzi na manowce.

Zdobywanie nowych kompetencji bez wychodzenia z domu to coś, co może przydać się każdej świeżo upieczonej mamie. Koniecznie sprawdźcie więc platformę EduMamy.pl i przetestujcie formułę nanolearningu.

EduMamy.pl oferuje siedmiodniowy darmowy okres próbny. Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie: https://edumamy.pl/



Projekt realizowany w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich


Projekt „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej, opartej o nano-learning, platformy video dla kobiet wykluczonych na rynku pracy” (UWP-NORW.19.01.04-30-0015/20-00) jest realizowany w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Są to fundusze, które służą współpracy na rzecz ograniczania nierówności ekonomicznych i społecznych w Europie. Od momentu powstania wdrożono tysiące projektów, w których wzięła udział jeszcze większa liczba osób, przyczyniając się do realizacji tych celów. Rozwinięto relacje i osiągnięto rezultaty.

Projekt, który realizuje spółka MaxROY.edu, służy ograniczeniu nierówności ze względu na płeć na rynku pracy. Realizujemy oś priorytetową 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, poddziałanie 19.1.4 Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet.

Wartość dofinansowania 179 957,14 EURO. Całkowita wartość projektu: 1 292 976,00 PLN


Idź do oryginalnego materiału