Nowe sale dydaktyczne dla elektryków z Nowej Huty. ArcelorMittal Poland wspiera kształcenie fachowców

dzielnica18.krakow.pl 2 tygodni temu

Klasy elektryków w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie mogą już uczyć się fachu w nowych pracowniach szkolnych, które zostały wyremontowane dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland. Na wyposażenie warsztatów firma przeznaczyła 60 tys. zł. Uczniowie mogą też korzystać z transferu wiedzy i praktycznych wskazówek od pracowników krakowskiej huty.

W ciągu ostatnich miesięcy dzięki wsparciu firmy szkoła mogła wyremontować trzy z czterech sal warsztatowych. - Te działania nie tylko poprawiły warunki pracy. Udało się także stworzyć przestrzeń, która umożliwia uczniom zdobywanie praktycznych umiejętności w odpowiednich, nowoczesnych warunkach. Rozumiemy, jak istotny jest transfer praktycznej wiedzy, dlatego chcemy ją przekazać młodzieży, jednocześnie promując zawód elektryka – mówi Karolina Muza-Adamiec, szefowa Kampusu, People & Culture manager w ArcelorMittal Poland. - Od początku naszego programu klas patronackich przyświeca nam jeden cel – wsparcie kształcenia technicznego i zachęcanie uczniów do pracy w przemyśle. Dziś widzimy, jak realne działania przekładają się na efekty i tworzą lepsze warunki do nauki zawodu – dodaje Wiktoria Werner, specjalistka ds. wizerunku pracodawcy w ArcelorMittal Poland.

Czwarta sala w ZSE nr 2 jest remontowana przy udziale uczniów trzeciej klasy elektrycznej – tej, którą hutniczy koncern objął swoim patronatem. To nie tylko pomoc, ale i praktyczna nauka przez działanie.

Podczas otwarcia gotowych sal w ZSE nr 2 odbył się również XIV Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych dla młodych talentów ze szkół w Krakowie i okolicy. Uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik, technik informatyk oraz w zawodach pokrewnych mieli okazję zaprezentować swoje projekty w trzech różnych kategoriach: automatyka i robotyka, elektrotechnika i elektronika oraz informatyka, a ich prace były oceniane m.in. pod kątem innowacyjności czy funkcjonalności przez komisję składającą się z członków Oddziału Nowohuckiego SEP, przedstawicieli świata nauki oraz ekspertów z ArcelorMittal Poland.

Idź do oryginalnego materiału