Nowy rok w Pałacu Młodzieży. Harmonogram na styczeń 2025

metropoliabydgoska.pl 17 godzin temu

Nowy rok w Pałacu Młodzieży. Przedstawiamy harmonogram na styczeń 2025.

Pałac Młodzieży jak zwykle zaprasza odwiedzających na interesujące seanse filmowe, ale nie tylko! Na gości będą czekały również interesujące spotkania, warsztaty i wiele innych atrakcji! Poznajcie harmonogram na rozpoczynający się pierwszy miesiąc roku.

9 stycznia (czwartek), godz. 19:30
Pałacowe Planetarium, czyli obserwacje nieba przez teleskop. Spotkanie przed budynkiem Pałacu Młodzieży poprowadzi pan Artur Wrembel. W przypadku niepogody odbędzie się prelekcja w sali 209.

10 stycznia (piątek) godz. 8:30 i 11:00
Seans filmowy oraz warsztaty dla uczniów klas III-VI: Lars jest LOL („Lars er LOL”), reż. Eirik Sæter Stordahl, prod. Norwegia 2023, 89 min. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: dominik.wierski@palac.bydgoszcz.pl.

12 stycznia (niedziela), godz. 11:00
Zabawowy Klub Filmowy Malucha Zygzak dla rodzin.
Na ekranie pojawią się polskie filmy animowane m.in. Bolek i Lolek oraz Reksio. Oglądanie będzie przeplatane wspólnymi zabawami, animacjami i quizami. Czas trwania: około 60 min. Pałac Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 3-7 lat wraz z opiekunem. Na spotkanie nie obwiązują zapisy, natomiast jest ono biletowane. Koszt biletu 12 zł od dziecka, opiekun wchodzi bezpłatnie.

13 stycznia (poniedziałek) godz. 10:30 i 12:00
Zabawowy Klub Filmowy Malucha dla przedszkoli.
Podczas spotkania przedszkolaki oglądają trzy polskie filmy animowane dla dzieci (Reksio, Bolek i Lolek, Miś Kudłatek, Pampalini, Przygody Myszki i inne). Pokazy przeplatane są rozmową z dziećmi na temat filmu, a także licznymi tematycznymi zabawami ruchowymi i animacjami muzycznymi. Obowiązują wcześniejsze zapisy grup.

15 stycznia (środa), godz. 9:30 i 11:00
Karnawałowa audycja muzyczna. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Patrycja Cywińska-Gacka: tel. 52 321 00 81 wew. 324; tel. 660 448 499; p.cywinska-gacka@palac.bydgoszcz.pl.

17 stycznia (piątek), godz. 8:30 i 11:00
Seans filmowy oraz warsztaty dla uczniów klas III-VI: Lars jest LOL („Lars er LOL”), reż. Eirik Sæter Stordahl, prod. Norwegia 2023, 89 min. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: dominik.wierski@palac.bydgoszcz.pl.

17 stycznia (piątek), godz. 9:30
Poradnia Rozwoju Zdolności – warsztaty wsparcia psychologicznego dla zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Stres i co dalej”. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z pojęciem stresu, rozwiną umiejętności rozpoznawania najbardziej typowych jego objawów oraz dowiedzą się o skutkach długotrwałego działania. W toku zajęć przedstawione zostaną techniki skutecznego panowania nad stresem. Uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć umiejętności odprężania i relaksacji, co pozwoli im lepiej radzić sobie ze stresem w trudnych momentach swojego życia.

Prowadzące: Panie psycholog Sonia Szczurek i Magdalena Borowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Przewidywany czas spotkania – ok. 3 godziny dydaktyczne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej szkoły można zapisać maksymalnie 5 najzdolniejszych uczniów. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy kierować do 8 stycznia do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Małgorzaty Maćkowiak, e-mail: malgorzata.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 321 00 81 wew. 310. Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”. Miejsce: Pałac Młodzieży, sala 83.

29 stycznia (środa), godz. 15:30
Inżynierowie ratują świat! Pałac Młodzieży zaprasza na warsztaty technologiczne, które zabiorą uczestników w fascynującą podróż do świata przyszłości!

Tematyka:
– Drony – bezzałogowe statki powietrzne. Jak te nowoczesne urządzenia zmieniają naszą codzienność? Dowiedz się, do czego są wykorzystywane.
– Psy-roboty – Czy maszyny zastąpią naszych czworonożnych przyjaciół? Poznaj najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji!
– Czy kot jest płynem? – Zaskakujące pytanie, które pozwoli Ci spojrzeć na fizykę z zupełnie nowej perspektywy!
– Eksperymenty naukowe – Jak naukowcy badają nowe technologie? Zobacz, jak planują eksperymenty.

Wszystko to i jeszcze więcej w ramach warsztatów organizowanych przez Politechnikę Bydgoską w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. jeżeli jesteś uczniem szkoły średniej, pasjonujesz się nowymi technologiami, nauką i przyszłością – te warsztaty są dla Ciebie! Nie przegap okazji, by zdobyć wiedzę i inspirację, które zmienią Twoje postrzeganie świata!

Zapisz się już teraz i bądź częścią rewolucji technologicznej! Adresat: młodzież ze szkół średnich. Warsztaty odbędą się w Pałacu Młodzieży. Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Zapisy i szczegółowe informacje: info@palac.bydgoszcz.pl.

Nowy rok w Pałacu Młodzieży – seanse filmowe – styczeń 2025

9 stycznia (czwartek), godz. 19:15
Minghun, reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2024, 90 min.

Jurek (poruszająca kreacja Marcina Dorocińskiego) wraz ze swoim teściem Benem konfrontuje się ze stratą bliskiej osoby i decyduje odprawić chiński rytuał minghun, tzw. zaślubin po śmierci. Bohaterowie ruszają w emocjonalną podróż, której celem jest znalezienie idealnego partnera na wieczność. Zderzenie odmiennych kultur ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, iż bez względu na pochodzenie wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny.

16 stycznia (czwartek), godz. 19:15
Wybraniec (The Apprentice), reż. Ali Abbasi, USA 2024, 122 min.

Kochający zwycięstwa, władzę i wielkie pieniądze, wpływowy adwokat Roy Cohn (Jeremy Strong) trzęsie światem nowojorskich elit. Pewnego dnia spotyka młodego biznesmena Donalda Trumpa (Sebastian Stan), który marzy o zrewolucjonizowaniu rynku nieruchomości. Prawnik bierze go pod swoje skrzydła i uczy nowego protegowanego, jak grać o najwyższą stawkę i osiągać upragnione cele. Z początku nieporadny i naiwny chłopak gwałtownie okazuje się być pojętnym uczniem.

23 stycznia (czwartek), godz. 19:15
Simona Kossak, reż. Adrian Panek, Polska 2024, 100 min.

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowca w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

30 stycznia (czwartek), godz. 19:15
Kiedy nadchodzi jesień (Quand vient l’automne), reż. François Ozon, Francja 2024, 102 min.

Michelle cieszy się spokojną emeryturą w burgundzkiej wiosce, gdzie na co dzień spędza czas ze swoją wieloletnią przyjaciółką Marie-Claude. Kiedy na wakacje przyjeżdżają z Paryża córka Valérie wraz z synem Lucasem, zestresowana ich wizytą seniorka powoduje niebezpieczną sytuację. Valérie gwałtownie wraca do zdrowia, ale zabrania matce widywać się z wnukiem. Czując się samotna i winna, Michelle popada w depresję…

Idź do oryginalnego materiału