O życiowych decyzjach i możliwych ścieżkach kariery

skafander.info 9 miesięcy temu

Podążajcie do takiej wersji siebie, jaką chcielibyście być za kilka lat – mówiła podczas spotkania ze studentami Akademii Zamojskiej Julia Kapuśniak – absolwentka Uczelni na kierunku filologia angielska, pracująca jako nauczyciel języka angielskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w tej chwili jako expat coach, wspierając swoich klientów w samorozwoju. Temat wydarzenia brzmiał „Porozmawiaj o coachingu pracy”.

Julia spotkała się online ze zgromadzonymi w auli studentami kierunków filologia angielska oraz finanse i rachunkowość. W trakcie rozmów podzieliła się swoimi wspomnieniami z lat studiów w Zamościu.

– Dzięki studiom na kierunku filologia angielska w ówczesnej PWSZ, a w tej chwili Akademii Zamojskiej, dużo zyskałam. Poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi tworzyliśmy zgraną grupę oraz fantastycznych wykładowców. Zajęcia były merytoryczne i bardzo ciekawe. Dzięki nim poszerzyłam swoją wiedzę o języku angielskim, historii i kulturze państw anglojęzycznych oraz wiedzę z dziedziny psychologii i rozwoju dziecka – opowiadała Julia Kapuśniak. Opowiedziała również o tym, jak gwałtownie po przybyciu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdobyła pracę w szkole jako nauczyciel języka angielskiego, a następnie podjęła pracę jako expat coach, czyli osoba wspierająca swoich klientów w samorozwoju. Przeprowadziła również krótkie szkolenie dla studentów Akademii Zamojskiej biorących udział w spotkaniu.

Pytała studentów o ich motywację do wyboru kierunku studiów i dalszej ścieżki kariery. Podkreślała jak ważne przy tym jest poznanie siebie, własnych potrzeb oraz celów, których spełnienie daje nam satysfakcję. dzięki metody „case study” przedstawiła uczestnikom spotkania kilka przykładów podejmowania decyzji odnośnie kariery i ich konsekwencji. Bohaterka jednego z przytoczonych przez Julię przykładów wybrała pracę, która dawała prestiż i wysokie zarobki, jednak pochłaniała dużo czasu, na czym cierpiało jej życie prywatne i uniemożliwiało zarazem znalezienie popularnego „life balance”, czyli równowagi między pracą, a czasem dla siebie.

– Musicie wiedzieć, iż robicie to, co lubicie, co sprawia wam euforia i przyjemność. To pomoże wam osiągnąć poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy – tłumaczyła Julia Kapuśniak, absolwentka filologii angielskiej, expat coach, podsuwając młodszym kolegom rady i możliwe rozwiązania.

Spotkanie „Porozmawiajmy o coachingu pracy” odbyło się 10 stycznia br.

Idź do oryginalnego materiału