Odwołał się na maturze do "Dziewczyn z Dubaju". Tak tłumaczy decyzję. "To nie żart"

gazeta.pl 6 godzin temu
Tegoroczni maturzyści dzielą się w sieci swoimi przemyśleniami na temat tego, co napisali na rozprawce. Porównują bohaterów, do których się odwołali. Niektórzy inspirację znaleźli w popularnych programach telewizyjnych, a choćby filmach.
W tegorocznym arkuszu maturalnym z języka polskiego znalazł się motyw nadziei i konsekwencje błędnych decyzji. Pierwszy z tematów brzmiał następująco: źródło nadziei w czasach trudnych dla człowieka, a w drugim uczniowie mieli napisać, jak błędna ocena sytuacji wpływa na życie człowieka.


REKLAMA


Zobacz wideo Byliśmy na maturze Szkoły w Chmurze. Na stadionie egzamin dojrzałości napisało 5 tysięcy osób


Matura 2025. Jelly Frucik zdradził, do czego odwołał się w rozprawce. "To nie żart"
Wśród tysięcy osób, które w tym roku przystąpiły do egzaminu dojrzałości, znalazł się także popularny influencer młodego pokolenia - Jelly Frucik. Chłopak na maturze z języka polskiego wybrał temat o nadziei. W swoim wypracowaniu odwołał się do "Lalki", pisząc, iż Izabela Łęcka robiła nadzieję Stanisławowi Wokulskiemu. Oprócz tego podał także zaskakujący argument pochodzący z filmu "Dziewczyny z Dubaju". Napisał w nim, iż te dziewczyny myślały, iż jadą do normalnej pracy i miały złudną nadzieję na sukces. W rzeczywistości były jedynie towarem.


One tam po prostu były prostytutkami i tak napisałem. Myśleliście, iż to żart? Nie to, nie żart. Chat GPT mówi, iż dobrze. To chwała Bogu!


- powiedział w live prowadzonym na TikToku.


Kiedy matury w 2025? Harmonogram CKE
Egzaminy maturalne rozpoczęły się w poniedziałek, 5 maja i potrwają do piątku, 24 maja. Przy czym w dniach 9-24 maja zostaną przeprowadzone egzaminy ustne z języka polskiego, języków mniejszości narodowych i obcych nowożytnych w terminach wyznaczonych indywidualnie przez szkoły.


5 maja - egzamin z języka polskiego, poziom podstawowy,
6 maja - egzamin z matematyki, poziom podstawowy i egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego, łacińskiego i kultury antycznej,
7 maja - egzaminy z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego, poziom podstawowy,
8 maja - egzaminy z języka angielskiego, poziom rozszerzony,
9 maja - egzamin z biologii i filozofii,
12 maja - egzamin z matematyki, poziom rozszerzony, egzaminy z języka rosyjskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,
13 maja - egzamin z wiedzy o społeczeństwie, egzaminy z języka niemieckiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,
14 maja - egzamin z informatyki i z historii sztuki,
15 maja - egzamin z geografii, egzaminy z języków mniejszości narodowych, poziom podstawowy,
16 maja - egzamin z chemii, egzaminy z języków mniejszości narodowych - poziom rozszerzony,
19 maja - egzamin z historii, z języka francuskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,
20 maja - egzamin z fizyki, egzaminy z języka hiszpańskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,
21 maja - egzamin z języka polskiego, poziom rozszerzony, egzaminy z języka włoskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,
22 maja - egzaminy w językach obcych na poziomie rozszerzonym z chemii, fizyki, biologii, i historii dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.


Wyniki matur Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 8 lipca. Tego samego dnia rano swoje indywidualne wyniki poznają też maturzyści.
Idź do oryginalnego materiału