Otwieramy studio piercingu

franchising.pl 2 dni temu

Piercing wbrew pozorom jest popularny nie tylko wśród nastolatków. O tym jak zrobić z tego biznes opowiada Maja Szajdziuk, właścicielka Tokyo Piercing i tiktokerka.

<iframe allowfullscreen="" frameborder="0" height="355" src="//www.youtube.com/embed/Bc3B0rw0ErI?rel=0" width="630"></iframe>

Piercing, czyli ozdabianie ciała kolczykami, to dla jednych sposób wyrażania siebie, dla innych moda i ekstrawagancja, a dla Mai Szajdziuk – pasja. Tak wielka, iż aby wejść w ten zawód na początku zmywała podłogi w jednym z warszawskich studiów piercingu – byle tylko móc podpatrywać tajniki branży. Dziś prowadzi własne studio, wypracowała sobie własną bazę klientów i własny model pracy.

– Po tylu latach nie ma już dla mnie dziwnego przekłucia. Są dziwni ludzie, jak wszędzie ale dziwnego przekłucia dla mnie nie ma – mówi Maja Szajdziuk.

Tajniki piercingu

Profesjonalny piercer potrzebuje profesjonalnych szkoleń. Budżetu na start, bazy klientów, ale też własnych zasad i standardów postępowania. Piercing nie jest uregulowany prawnie, w przeciwieństwie do tatuażu, i nie ma granicy wiekowej, od której można robić przekłucia.

– Ale jak przyjdzie 3-latka, to oczywiście się nie zgodzę. Choć o ile zrobiłabym przekłucie, to nie odpowiadam za to prawnie. Ale nie chcę tego robić. Dziecko musi być świadome tego, iż będzie bolało, iż trzeba dbać, goić, iż nie można będzie tego miejsca dotykać – uważa Maja Szajdziuk.

Do jej studia przychodzą nastolatki i czterdziestolatki, kobiety i mężczyźni. Do swoich klientów dociera głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie tylko reaguje na trendy, ale dzisiaj też sama je tworzy.

– Zawsze naciskałam na sutki, więc ten trend sama sobie zrobiłam – śmieje się piercerka.

Z rozmowy Aleksandry Wiśniewskiej z Mają Szajdziuk dowiecie się m.in.:

  • Jak długo trzeba się szkolić, aby przekłuwać ludziom różne części ciała?
  • Ile trzeba zainwestować w ten biznes?
  • Które social media najbardziej pomagają w zdobywaniu klientów i jak je prowadzić?
  • Piercing czy tooth gems – co wolą polscy klienci?
  • Sutki czy pępki – czyli jakie są trendy w piercingu?
  • Czy Maja Szajdziuk kiedykolwiek odmawia zrobienia przekłucia?
  • Jak wygląda codzienność w studiu piercingu?
  • Czy dzieciom powinno się przekłuwać uszy (i nie tylko)?

W kolejnych odcinkach programu „Firma” przedstawiamy przeróżne pomysły na biznes. Aby nie przegapić żadnego z nich, warto zasubskrybować na YouTubie nasz kanał Franchising-PL.

Idź do oryginalnego materiału