To wydarzenie o charakterze bezpłatnym łączące debatę społeczną, edukację i sztukę. W pierwszym dniu Festiwalu zaplanowano panele dyskusyjne pod hasłem: „Kultura technologii” – w tytule posłużono się pewną antytezą, rozumianą potocznie, iż kultura i technologia stanowią przeciwieństwa, jakby do siebie nie pasują. Jednak połączone razem budują jednoznacznie pozytywną, intrygującą i przyciągającą uwagę dwubiegunową przestrzeń pojęć. Równolegle zostanie zorganizowane spotkanie pt. „Czym tak naprawdę jest darknet?”, podczas którego eksperci dostarczą praktycznej wiedzy na temat identyfikowania zagrożeń i zabezpieczania się przed nimi oraz zainicjują otwarty dialog na temat bezpieczeństwa w sieci. W drugim dniu odbędzie się finał konkursu na najlepszy plakat i film o tematyce społecznej pt. „Zobacz. Usłysz. Zrozum – OPOWIEDZ O TYM”. Pomysł na motyw przewodni tegorocznej edycji konkursu jest następstwem obserwacji, z których wynika, iż młodzi ludzie podlegają w tej chwili wielu presjom płynącym z otoczenia: rówieśniczego, rodzinnego czy instytucji edukacyjnych. Są pozornie wolni, z nieograniczonym dostępem do informacji i wiedzy, wydają się mieć otwarte granice na świat. W rzeczywistości muszą się mierzyć z przemocą (fizyczną i psychiczną), wygórowanymi wymaganiami, hejtem i depresją. Żyją często w poczuciu osamotnienia, presji oraz braku zrozumienia. Konkurs otwiera się na głos młodych ludzi o ich problemach i emocjach.
Festiwal „Trzy światy” kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów, ale także przedstawicieli firm i administracji państwowej. Nadrzędna idea Festiwalu to budowanie dialogu z młodym pokoleniem w obszarze tematów ważnych społecznie oraz zachęcenie ich do aktywnego włączenia się w życie społeczne i wypowiadania się na tematy dla nich ważne.
Więcej na: www.3swiaty-fest.pl
Organizatorzy: Politechnika Częstochowska – Wydział Zarządzania oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie
Patroni honorowi: Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, IAB Polska.
Partnerzy Festiwalu: Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej i Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Partner konkursu: Fundacja Martyny Wojciechowskiej UNAWEZA
Sponsor nagród: Papaya Films
Patronat medialny: Monitor Rynkowy
To wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym IAB Polska ze względu na swoją wysoką wartość jaką niesie dla branży komunikacji marketingowej. Organizujesz wydarzenie lub tworzysz inną inicjatywę skierowaną do branży digital marketingu? Możesz ubiegać się o nasz patronat. Zapoznaj się ze szczegółami.