PO i Nowa Lewica zaprezentowali listę kandydatów do rady powiatu

radiokielce.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: PO i Nowa Lewica zaprezentowali listę kandydatów do rady powiatu


Świętokrzyska Platforma Obywatelska i Nowa Lewica powalczą wspólnie o władzę w powiecie kieleckim. W środę (28 lutego) jako komitet wyborczy Pakt Samorządowy Kielecki zaprezentowali kandydatów na radnych powiatowych.

– Jest to istotny wspólny projekt polityczny, a my po wyborach 15 października mamy polityczną dogrywkę – mówił poseł Artur Gierada, szef Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim.

Podkreślił, iż koalicja pozwoliła odbić Polskę z rąk Prawa i Sprawiedliwości.

– Naszym celem jest oddanie powiatu kieleckiego mieszkańcom. Wiemy, iż nie dzieje się w nim najlepiej od kilku lat. Widzimy to po stanie służby zdrowia i tym, co w tej chwili dzieje się w szpitalach powiatowych. Widzimy wiele kontrowersyjnych decyzji, które podejmował starosta i zupełne zacięcie się machiny administracyjnej w ostatnich pięciu latach – oceniał.

Henryk Milcarz z Nowej Lewicy powiedział, iż dziś jesteśmy świadkami koalicji, w którą wiele osób nie wierzyło.

– Zebraliśmy 4 tys. podpisów w krótkim czasie, choć wymaganych jest dużo mniej. Mamy pełne listy, na których znalazły się łącznie 43 osoby. jeżeli chodzi o kandydatów – zainteresowanie było duże, mieliśmy w czym wybierać. Ostatecznie na naszych listach mamy duży przekrój osób, choćby wiekowo – od lat 19 do dużej dojrzałości, żebym nie wymieniać konkretnego wieku – mówił.

Wśród kandydatów Paktu Samorządowego znalazła się między innymi córka Henryka Milcarza – Aleksandra Milcarz-Kupisz, prawniczka, startująca z pozycji 1. w okręgu nr 3 (Miedziana Góra, Zagnańsk, Masłów).

Z „jedynki” w okręgu Daleszyce, Morawica wystartuje Wojciech Furmanek, były burmistrz Daleszyc, a w okręgu nr 2 (Piekoszów, Chęciny, Nowiny) z pozycji 2 – Łukasz Barwinek – zastępca wójta gminy Nowiny. W okręgu nr 5 (Nowa Słupia, Bieliny, Łagów) na drugim miejscu znalazł się Piotr Sepioło, działacz społeczny, dyrektor Parku Legend w Nowej Słupi.

KANDYDACI PAKTU SAMORZĄDOWEGO W WYBORACH DO RADY POWIATU KIELECKIEGO

Okręg nr 1 (Łopuszno, Mniów, Strawczyn)

  1. Jacek Barański – kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, były radny powiatowy dwóch kadencji, członek zarządu powiatu kieleckiego, magister historii i motoryzacji.
  2. Karol Kondracki – 38 lat, mieszkaniec Mniowa, wyższe wykształcenie. Posiada czternastoletnie doświadczenie samorządowe, w latach 2011-2019 sołtys sołectwa Mniów, a od roku 2014 radny Rady Gminy Mniów. Zainteresowania: sport, literatura.
  3. Wiesław Marzec – mieszkaniec Grzymałkowa. Pracował w Lafagre-Gips, organizując i prowadząc szkolenia branżowe. Zna branże budowlaną. Jest inicjatorem i organizatorem odbudowy starego kościoła w Grzymałkowie. Działacz społeczny. Jest majorem w Polskich Drużynach Strzeleckich.
  4. Dominika Wąsek – studentka psychologii, 21 lat, mieszka w Łopusznie.
  5. Monika Turek – 41 lat, mężatka, wyższe wykształcenie, pracuje w handlu.
  6. Ewelina Szcześniak – 37 lat, wyższe wykształcenie, doradca zawodowy, pracuje w GOPS w Łopusznie. Prowadzi własną działalność gospodarczą, szczęśliwa mężatka, mama dwóch córek.

Okręg nr 2 (Piekoszów, Chęciny, Nowiny)

  1. Michał Feldman – przedsiębiorca, prowadzi zakład, w którym projektuje i produkuje meble. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, mieszka w Chęcinach.
  2. Łukasz Barwinek – lat 37. Ukończył politologie na UJK. w tej chwili zastępca wójta gminy Nowiny. Były radnym gminy Nowiny i przewodniczącym Rady Gminy w Nowinach. Interesuje się ogrodnictwem. Lubi aktywnie spędzać czas, jeździ na rowerze, wielbiciel piłki siatkowej. Znany z działalności społecznej.
  3. Mariusz Dudek – przedsiębiorca, długoletni pracownik Krajowej Administracji Skarbowej, radny Rady Miejskiej w Chęcinach.
  4. Aleksandra Brożyna – 39 lat, mieszkanka Micigozdu. Zainteresowania: turystyka, ekologia.
  5. Monika Domańska-Mucha – wieloletnia pielęgniarka w Szpitalu Św. Rafała w Czerwonej Górze, działaczka społeczna, miłośniczka dobrej kuchni i podróży.
  6. Karolina Miernik – absolwentka chemii, pracownica laboratorium przemysłowego.
  7. Ryszard Mańko – magister filologii polskiej na UJK w Kielcach. Były dyrektor Zespołu Szkół w Nowinach i Zespołu Szkół w Kielcach. w tej chwili dyrektor Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych. Założyciel GKS Nowiny. Wojewódzki koordynator ośrodków szkolenia w piłce manualnej (OSPR). Prezes PTSM województwa świętokrzyskiego.

Okręg nr 3 (Miedziana Góra, Zagnańsk, Masłów)

  1. Aleksandra Milcarz-Kupisz – zamieszkała w Zabłociu, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Prawa i Administracji. Prawnik. Pracowała w Sądzie Okręgowym i Sądzie Rejonowym w Warszawie. Współpracowała z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Strażak-ochotnik-ratownik OSP w Zabłociu. Pracuje w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach. Zamężna, dwoje dzieci: Pola i Piotr.
  2. Marian Zarzycki – emeryt, strażak-ochotnik, były radny Rady Powiatu Kieleckiego, wicewójt gminy Masłów, wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie, działa w stowarzyszeniach sportowych, założyciel i wieloletni redaktor naczelny „Kuriera Masłowskiego”, Osobowość Roku Gminy Masłów.
  3. Katarzyna Wieczorek – 36 lat, zainteresowanie: fotografia, jeździectwo, wolontariuszka w schronisku dla zwierząt. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz ekonomii. Pracuje w prywatnej przychodni dermatologicznej. Działaczka społeczna, współtwórczyni Miedzianogórskiego Forum Obywatelskiego.
  4. Michał Kot – pracownik Agencji Rynku Rolnego. Prezes Stowarzyszenia „Żeromszczyzna”. Wieloletni prezes klubu – drużyny piłki nożnej na WSU – Kielce.
  5. Ryszard Żelazny – absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, mgr inż. budownictwa. Przez 26 lat prezes znanej firmy budowlanej „AGAT”. Były radny Rady Gminy w Miedzianej Górze, były radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Interesuje się historią. Jest założycielem Świętokrzyskiego Związku Genealogicznego.
  6. Sławomir Tokar – strażak zawodowy o bogatym doświadczeniu zawodowym. w tej chwili prowadzi profesjonalne szkolenia z zakresu bhp i p.poż. Ratownik medyczny na zawodach sportowych motoryzacyjnych.
  7. Paulina Rutkowska – od ponad 12 lat pracuje jako instruktor rekreacji ruchowej zarówno z dziećmi, jak i seniorami. Studentka V roku na kierunku fizjoterapii. Propaguje sport i aktywność fizyczną wśród lokalnej społeczności. Szczęśliwa żona oraz mama dwójki dzieci.

Okręg nr 4 (Górno, Bodzentyn)

  1. Grzegorz Ciepiela – mieszka w Skorzeszycach, magister gospodarki i administracji publicznej, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Górnie, doświadczony samorządowiec, radny powiatu kieleckiego V kadencji, wieloletni działacz społeczny oraz propagator idei zbiórek krwi i zasłużony krwiodawca. Żonaty, ojciec dwóch synów.
  2. Andrzej Jarosiński – zastępca burmistrza miasta i gminy Bodzentyn, strażak-ochotnik, społecznik.
  3. Anna Sławeta – dyrektor Zespołu Żłobków w gminie Górno, absolwentka UJK, szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci.
  4. Emilia Harabin – absolwentka ZSE im. M. Kopernika w Kielcach. w tej chwili studentka Finansów i Rachunkowości na UJK. Interesuje się zagadnieniami małej przedsiębiorczości. Upowszechnia walory Gór Świętokrzyskich.
  5. Wojciech Kózka – 56 lat żonaty, ojciec dwójki dzieci. Pracuje w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, wieloletni radny Rady Miejskiej w Bodzentynie, w latach 2014-2018 jej przewodniczący. Radny Rady Powiatu Kieleckiego obecnej kadencji. Angażuje się w działalność społeczną w stowarzyszeniu przyjaciół Św. Katarzyny i Doliny Wilkowskiej. Współzałożyciel OSP w Wilkowie.

Okręg nr 5 (Nowa Słupia, Bieliny, Łagów)

  1. Stanisław Adam Karpiński – od urodzenia mieszkaniec Nowej Słupi. Lekarz, pracuje w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Lubi pomagać ludziom. Interesuje się historią, szczególnie II wojny światowej. Lubi aktywnie spędzać czas. Miłośnik Gór Świętokrzyskich.
  2. Piotr Sepioło – 47 lat. Mieszkaniec Starej Słupi, wyższe wykształcenie, magister biologii na UJK. Działacz społeczny, pracuje jako dyrektor w Parku Legend w Nowej Słupi. Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Góry Świętokrzyskie”.
  3. Mieczysław Kędzierski – wieloletni radny powiatowy, przewodniczący komisji rewizyjnej. 65 lat, wykształcenie średnie – techniczne. Delegat Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Zainteresowania: sport, literatura, działa w stowarzyszeniu producentów rolnych.
  4. Katarzyna Falińska – 34 lata, wykształcenie wyższe, ekonomiczne, pracuje jako handlowiec, zainteresowania: podróże i turystyka.
  5. Kinga Kowalik – 19 lat, uczennica technikum weterynaryjnego, zainteresowania: sport, literatura, zwierzęta.
  6. Magdalena Szyk – 39 lat, wykształcenie wyższe, magister ekonomii zdrowia na WSU.

Okręg nr 6 (Daleszyce, Morawica)

  1. Wojciech Furmanek – magister pedagogiki kulturalno-oświatowej, ukończył studia podyplomowe: zarządzanie oświatą, samorząd i administracja. Radny Rady Powiatu Kieleckiego I i II kadencji, burmistrz miasta i gminy Daleszyce w latach 2006-2014. Od 2015 r. sekretarz miasta i gminy Bodzentyn. Zainteresowania: pszczelarstwo, wędrówki po górach. Żonaty, dwójka dzieci.
  2. Dariusz Pabian – lat 56. Absolwent AWF w Krakowie. Nauczyciel w szkołach w Nidzie, Morawicy, Brudzowie, były dyrektor Zespołu Szkól w Brzezinach. Organizator kolonii letnich dla dzieci. Były radny gminy Morawica. Instruktor judo i ratownik medyczny. w tej chwili dyrektor I LO CNB w Kielcach.
  3. Ludwik Kubicki – prezes OSP w Sukowie, sołtys, były przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach.
  4. Anna Gajek – pielęgniarka w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Lubi pomagać ludziom. Interesuje się zagadnieniami geriatrii.
  5. Dorota Sikora – pielęgniarka w Ośrodku Zdrowia w Górnie, zajmuje się opieką długoterminową, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Widełek”, była radna Rady Gminy w Daleszycach. Mężatka, szczęśliwa mama i babcia.
  6. Kinga Solewicz – 32-letnia doktor literaturoznawstwa, która pracuje jako nauczyciel języka polskiego oraz lektor języka polskiego dla obcokrajowców. Autorka książek dla dzieci. Autorka licznych artykułów naukowych i uczestniczką wielu konferencji naukowych. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką. Miłośniczka wszelkich podróży. Lubi budować relacje interpersonalne i chętnie podejmuje różne inicjatywy w naszym powiecie.
  7. Mikołaj Matynia – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni instruktor harcerski, specjalista w startupie językowym, w czasie wolnym zajmuje się wolontariatem, podróżami, jazdą na rolkach, bieganiem i czytaniem książek (w szczególności sci-fi).

Okręg nr 7 (Raków, Pierzchnica, Chmielnik)

  1. Barbara Ślusarska – absolwentka Wszechnicy Świętokrzyskiej na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna, nauczycielka, zainteresowania: przyroda, rekreacja, morsowanie, literatura i podróże.
  2. Mirosław Cygan – przedsiębiorca budowlany z Chmielnika, z wykształcenia elektronik, zainteresowania: motoryzacja i technika, żonaty dwójka dzieci.
  3. Marzena Gorlowska-Chmielewska – księgowa, wykształcenie wyższe, ekonomiczne, pracuje w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy, zamieszkała w Ujnach. Zainteresowania: jazda na rowerze.
  4. Mirosław Wiewióra – mieszkaniec Celin, prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Zainteresowania: ekologia, turystyka.
  5. Stanisław Nyk – 61 lat, wykształcenie średnie techniczne, żonaty, trójka dzieci, pięcioro wnucząt. Społecznik, zainteresowania: sport i turystyka. Mieszka w Życinach.


Idź do oryginalnego materiału