Prawo z przyszłością – Politechnika Bydgoska otwiera nowy rozdział

metropoliabydgoska.pl 3 dni temu

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy, a także oczekiwania absolwentów szkół średnich, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich rozwija swoją ofertę dydaktyczną. W tym roku ruszyła rekrutacja na prawo.

Na prawie – studiach 5 letnich, na poziomie magisterskim – Uczelnia przewidziała po 120 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. To, czym wyróżnia się propozycja PBŚ na tle regionu, to innowacyjne podejście do klasycznego ujęcia prawa. Wykładowcami na kierunku będą nie tylko profesorowie, doktorzy habilitowani, nauczyciele akademiccy, ale także praktycy – sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, komornicy czy radcowie prawni. Dla studentów przygotowano szereg praktyk w sądach, prokuraturach, kancelariach oraz organach administracji państwowej.

Przyszli abiturienci, oprócz klasycznego przygotowania prawniczego, mogą wybrać jeden z modułów spośród: karnoprawnego, cywilno-handlowego, nowych technologii oraz inwestycji strategicznych. To w tych propozycjach łączy się myśl technologiczna, inżynierska, z literą prawa. Uczelnia chce wykształcić prawników, którzy będą odpowiadali na zapotrzebowanie stale zmieniającego się rynku pracy, którzy będą nadążali za rozwojem technologicznym, np. sztucznej inteligencji.

Studiowanie prawa to nie tylko zdobywanie wiedzy o przepisach, normach i zasadach prawa to także nauka krytycznego myślenia, argumentacji i rozwiązywania problemów. Znajomość prawa daje przewagę na rynku pracy, poszerza horyzonty i pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Jak głosi jedna z rzymskich paremii “ignorantia iuris nocet” – nieznajomość prawa szkodzi. Studia na kierunku prawo kształtują świadomość prawną – po ich ukończeniu absolwent będzie świadom przysługujących mu praw oraz środków prawnych dzięki których można ich bronić, w razie gdyby ktoś próbował je naruszyć.

Rekrutacja na Politechnice trwa do 14 lipca br. (https://rekrutacja.pbs.edu.pl/pl/offer/R_I_2025-26_Z/field/PRA/) O przyjęciu decyduje lista rankingowa. Przedmioty maturalne, które będą brane pod uwagę przy ustalaniu punktacji to język polski, język nowożytny oraz jeden z przedmiotów do wyboru spośród: historia, wiedza o społeczeństwie lub matematyka. jeżeli maturzysta zdawał egzamin na poziomie rozszerzonym, punkty będą liczone podwójnie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie prawo.pbs.edu.pl oraz w social mediach:
FACEBOOK – Prawo na Politechnice (www.facebook.com/profile.php?id=61574850910218)
INSTAGRAM – prawo.pbs (www.instagram.com/prawo.pbs)

Idź do oryginalnego materiału