Jak wspominaliśmy w ubiegłym tygodniu, kontynuujemy projekt Przystanek Praca 2.0, który jest dedykowany studentom. Politechnika Poznańska, jako kolejna uczelnia wzięła udział w naszym autorskim programie.
Przypomnijmy, Przystanek Praca 2.0 to projekt dla uczelni, w ramach którego realizowane są wizyty w pilskich firmach, podczas których studenci mają możliwość poznania możliwości zatrudnienia, realizacji praktyk, czy staży w Pile. Celem projektu jest m.in. rozwój pilskiego rynku pracy oraz wsparcie w poszukiwaniu specjalistycznej kadry inżynieryjnej.
Studenci Politechniki Poznańskiej z kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka odwiedzili dwa miejsca w Pile: Placówkę Badawczą LunAres na pilskim lotnisku oraz Centrum Zastosowań Światła w Signify Piła.
Placówka Badawcza LunAres, prowadzona przez spółkę Space is More, to symulowana baza kosmiczna i laboratorium badawcze, w których panują warunki analogiczne do tych na Księżycu, czy Marsie. Studenci byli pod wrażeniem tego niezwykłego miejsca, na które skłąda się m.in: hangar ze śluzą wykorzystywany do symulacji spacerów kosmicznych, habitat badawczy, laboratoria, eko-sanitariat, kuchnia, biuro operacyjne oraz pomieszczenie z kabinami sypialnymi na wzór tych, które znajdują się w bazach kosmicznych.
Dla studentów kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka wizyta była okazją do nawiązania kontaktów i dalszego rozwoju, dzięki poznaniu miejsca, gdzie wiedza przenika się z pasją oraz nowatorskim myśleniem.
Signify w Pile jest światowym liderem branży oświetleniowej dla profesjonalistów i konsumentów, z wieloletnią tradycją działalności w Pile. Pilski oddział Signify składa się z czterech zakładów: konwencjonalnych źródeł światla, opraw profesjonalnych, opraw konsumenckich oraz komponentów elektronicznych. Podczas wizyty studenci dowiedzieli się o możliwościach skorzystania z licznych programów praktyk, staży oraz rozwoju.
Jednym z elementów spotkania była także wizyta w Centrum Zastosowań Światła jedynym tego typu miejscu w Europie Środkowowschodniej, w którym studenci poznali nowoczesne technologie oświetleniowe oraz mogli przekonać się jak działa światło i co można dzięki niemu osiągnąć. Studenci zapoznali się m.in z koncepcją Human Centric Lighting, według której nasze ciało może być stymulowane poprzez światło, które pobudza niczym filiżanka kawy, lub relaksuje i pozwala się wyciszyć.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań w Pile - niedługo ciąg dalszy odkrywania możliwości dla studentów!
_________________________________________
Program “Przystanek Praca 2.0 - dedykowany studentom” realizowany jest w ramach przedsięwzięcia Przedsiębiorcza Piła - Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!”. Projekt realizowany jest przez Gminę Piła w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 r. pod hasłem “Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej."