Tarnobrzeg: Ruszyła 23. edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

nadwisla24.pl 1 miesiąc temu

Do 31. października 2024r. trwa rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to projekt edukacyjny umożliwiający praktyczną naukę uczniom szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych. Projekt realizowany jest na platformie edukacyjnej „GPWtr@der”, stanowiącej symulację rynku giełdowego.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wspólnie z Fundacją GPW zapraszają nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a także klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w 23. edycji SIGG. Jest to projekt o charakterze edukacyjnym, który ma na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdą i przede wszystkim możliwościami w zakresie inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego.

Najlepsze klasy, które uzyskają najwyższe wyniki na platformie edukacyjnej zostaną nagrodzone (5 najlepszych klas otrzyma dofinansowanie przyjazdu do siedziby GPW). Na zwycięski zespół czeka 10 tys. zł. Nagrody pieniężne otrzymają także zespoły oraz nauczyciele będący na kolejnych miejscach rankingu (od 1. do 26. miejsca). Ponadto przewidziane zostały atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla uczniów z najlepszymi wynikami punktowymi w ramach platformy edukacyjnej SIGG.

SIGG to internetowa gra inwestycyjna realizowana za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego celu platformy edukacyjnej GPWtr@der, która wiernie oddaje rynek giełdowy i pozwala na naukę mechanizmów działania giełdy, doboru spółek do portfela i składanie zleceń, co w rezultacie umożliwia symulowanie inwestycji w instrumenty finansowe notowane na GPW.
SIGG składa się z dwóch części:

– inwestycyjnej – polegającej na inwestowaniu wirtualnych pieniędzy w akcje i ETF-y oraz kontrakty terminowe (w drugim etapie),

– edukacyjnej – polegającej na samokształceniu i weryfikacji zdobytej wiedzy poprzez wyzywanie na pojedynki wiedzy innych uczestników projektu.

Każdy zespół posiada jeden rachunek inwestycyjny oraz określoną kwotę wirtualnych pieniędzy. Zadaniem młodzieży jest uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu. Aplikacja SIGG doskonale odwzorowuje giełdową rzeczywistość i pozwala uczniom poczuć się jak na prawdziwej giełdzie. Udział w projekcie jest także lekcją z zakresu zarządzania ryzykiem, które nieodłącznie wiąże się z inwestowaniem w instrumenty giełdowe.

Rejestracji do gry dokonuje nauczyciel – opiekun grupy, który zapisuje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na https://sigg.gpw.pl/. Następnie, każdy z uczniów zakłada własne konto, wskazuje szkołę, nauczyciela oraz zespół. Konkurs rozpoczyna się grą testową.
Serdecznie zapraszamy do udziału nie tylko zainteresowanych inwestowaniem i chcących sprawdzić swoje umiejętności uczniów, ale również nauczycieli opiekunów, a w tym roku także członków ZHP. Koordynatorem wojewódzkim projektu jest pan Łukasz Bidas nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu.

Udział w SIGG to znakomite uzupełnienie wiedzy z przedmiotu „Biznes i zarządzanie” oraz praktyczne przygotowanie do długoterminowego oszczędzania i inwestowania własnych pieniędzy w przyszłości.

info: Łukasz Bidas/koordynator wojewódzki projektu, ZS nr 2 w Tarnobrzegu

Idź do oryginalnego materiału