Szukasz ciekawego, a jednocześnie spokojnego miejsca, w którym będziesz można miło spędzić wolny czas, zachwycając się przyrodą, a przy okazji podreperować zdrowie w pięknych okolicznościach przyrody?
W takim razie koniecznie odwiedź maleńką wieś Wapienne, czyli jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce znajdujące się w Beskidzie Niskim. Wypoczniesz tam w ciszy z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie będziesz się jednak nudził, bo atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków na pewno ci nie zabranie.
Może cię zainteresować: Jeśli sanatorium w zimie, to tylko tu. Uzdrowisko i jarmark bożonarodzeniowy w jednej podroży
Uzdrowisko Wapienne to perełka Beskidu Niskiego. Można tam wypocząć i podreperować zdrowie
Uzdrowisko Wapienne to prawdziwa górska perełka Beskidu Niskiego. W tej niewielkiej miejscowości uzdrowiskowej usytuowanej na skraju Magurskiego Parku Narodowego można wypocząć w spokoju z dala od tłumów roześmianych turystów nastawionych na głośne imprezy, ulicznych hałasów czy miejskiego zgiełku.
To miejsce idealne dla tych, którzy chcą ukoić skołatane serwy. Nie jest bowiem bardzo popularne wśród spragnionych wrażeń kuracjuszy ani często odwiedzane, mimo tego, iż lecznicze adekwatności miejscowych siarczkowych wód mineralnych znane są już od XVII wieku, a to kawał czasu.
Ponoć mają one dobroczynnie wpływać na dolegliwości reumatologiczne, a także na rozmaite choroby skóry, problemy z układem oddechowym czy trawiennym. Do najbardziej znanych źródeł w miejscowości należą: "Kamil", "Marta" i "Zuzanna".
Czytaj również: Znacznie tańsze niż Kołobrzeg, a równie piękne. To uzdrowisko nad morzem wybierają seniorzy
Dlaczego warto odwiedzić uzdrowisko Wapienne? Nie tylko dla leczniczych wód
Poza możliwością skorzystania z leczniczych adekwatności wód uzdrowiskowych w Wapiennej kuracjusze mogą również spędzać wolny czas na krótszych lub dłuższych spacerach przez okoliczne bujne ogrody oraz rozciągający się przez całą miejscowość piękny deptak.
Na pewno warto odwiedzić pobliski Magurski Park Narodowy czy uroczą wieżę widokową na szczycie wzgórza Ferdel, z której roztacza się wspaniały widok na panoramę Beskidu Niskiego. W miejscowości jest także niewielka tężnia solankowa, a oferta aktywności i zabiegów jest rozbudowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Spragnieni dodatkowych wrażeń mogą udać się na wycieczkę do Gorlic oddalonych o około 12 km. Znajduje się tam m.in. Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów czy warty odwiedzenia Skansen Przemysłu Naftowego Magdalena utworzony na terenie dawnej kopalni. Miejsce to oferuje możliwość zobaczenia na własne oczy zachowanych narzędzi, urządzeń czy dokumentów i zdjęć związanych z historią wydobycia w Polsce ropy naftowej.
Zobacz też:
To już ostatni moment na skorzystanie z popularnej atrakcji. Turyści ruszają w Tatry
W przyszłym roku wjazd do Wielkiej Brytanii będzie płatny. Wszystko przez jeden dokument
Ścieżka w koronach drzew blisko Krakowa. Idealna zarówno dla dzieci, jak i seniorów