Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego, Biblioteka Ekonomiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na spotkanie online:
Trudni i toksyczni współpracownicy – jak ich unikać i jak sprawić, aby praca była przyjemna!
Prowadzący: dr Daniel Szostak, adiunkt w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca, trener i ekspert ds. komercjalizacji wiedzy; prowadzi szkolenia oraz doradztwo m.in. w zakresie pisania i oceniania biznes planów, rozwoju kompetencji miękkich takich, jak: radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem, motywacji do działania, zarządzania energią własną w pracy, pracy zespołowej, przywództwa, decyzji kierowniczych oraz twórczego myślenia w organizacji.
Opis: Tym razem poszerzymy zakres poruszanych tematów i przyjrzymy się bardziej zaawansowanym metodom radzenia sobie z toksycznymi zachowaniami w miejscu pracy. Nasz ekspert, dr Daniel Szostak – doświadczony trener i doradca, wprowadzi nas w tajniki budowania odporności psychicznej i skutecznych strategii pracy z trudnymi osobami. Podczas spotkania dowiemy się m.in.:
- jak rozpoznawać i skutecznie unikać manipulacji oraz toksycznych zachowań, które mogą zagrażać Naszej równowadze w pracy,
- jakie zachowania to czerwone flagi i jak na nie reagować,
- jakie techniki komunikacji i negocjacji pomogą w utrzymaniu zdrowych granic,
- w jaki sposób rozwijać pozytywną atmosferę pracy, by kooperacja była efektywna i satysfakcjonująca dla wszystkich stron,
- jak wdrażać działania zapobiegające wypaleniu zawodowemu oraz wzmacniać swoje kompetencje w zarządzaniu emocjami i stresem.
Spotkanie jest dedykowane wszystkim, którzy pragną podnieść swoje kompetencje miękkie oraz pracować w atmosferze opartej na szacunku i zrozumieniu. Tworzenie zdrowego środowiska w pracy jest łatwiejsze, gdy wszyscy pracujemy nad własnymi kompetencjami interpersonalnymi! Uczestnicząc w webinarze – zyskamy wspólną bazę wiedzy i narzędzi, które pozwolą na lepszą komunikację i bardziej wspierającą współpracę.
Termin: 29.11.2024 r., godz. 10:00-11:00
Spotkanie w aplikacji Microsoft Teams
Skrócony link: https://tiny.pl/jfbxc4nb
Identyfikator spotkania: 316 083 532 147
Kod dostępu: 5rgYwJ
DS