
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zaprasza na studia o profilu praktycznym w sześciu wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Sztuki, Nauk Inżynieryjnych, Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Rekrutacja na rok akademicki 2025/2026 potrwa do 23 lipca. Zapraszamy na bezpłatne studia licencjackie i magisterskie!
WITAJCIE W ANS!
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu to największa publiczna uczelnia wyższa w subregionie sądeckim, mogąca pochwalić się ponad 23 tysiącami absolwentów. Uczelnia konsekwentnie i z troską o studenta oraz jego przyszłość, inwestuje w rozwój bazy dydaktycznej i lokalowej (łącznie z basenem i akademikiem), oddając w ostatnich latach do użytku m.in. nowoczesny budynek Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki czy Zakład Anatomii. Ponadto, dba o stały rozwój własnej kadry naukowej, współpracę z instytucjami i zakładami lokalnego rynku pracy, dzięki której studenci mają możliwość doskonalenia praktycznych umiejętności zawodowych w ramach realizowanych praktyk. Akademia Nauk Stosowanych realizuje z powodzeniem wiele projektów naukowych, dydaktycznych i inwestycyjnych, w tym także projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.
– Priorytetem Uczelni jest zapewnienie studentom wykształcenia na najwyższym poziomie, a pracodawcom absolwentów, posiadających nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności zawodowe. Szczególną wagę Uczelnia przywiązuje do przekazania studentom adekwatnej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, które we współczesnym świecie składają się na ogólny wizerunek pracownika i odgrywają istotną rolę w procesie rekrutacji prowadzonej przez pracodawców – zaznacza JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W roku akademickim 2025/2026 Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prowadzi rekrutację na studia o profilu praktycznym w sześciu doskonale wyposażonych i dysponujących wykwalifikowaną kadrą naukowo-dydaktyczną wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Sztuki, Nauk Inżynieryjnych, Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Nauk o Zdrowiu. Do wyboru jest 18 kierunków studiów pierwszego stopnia, 10 kierunkach studiów drugiego stopnia, 4 kierunki jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.
BOGATA OFERTA KIERUNKÓW
Wydział Nauk Ekonomicznych zaprasza do studiowania trzech kierunków pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym: Ekonomia i Finanse, Administracja i Zarządzanie oraz jednego kierunku drugiego stopnia: Ekonomika i Finanse Przedsiębiorstw.
Na Wydziale Nauk Humanistycznych do wyboru są trzy kierunki pierwszego stopnia: Filologia angielska (studia stacjonarne, niestacjonarne), Filologia niemiecka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Lingwistyka dla biznesu (studia stacjonarne, niestacjonarne; oraz dwa kierunki drugiego stopnia, Lingwistyka praktyczna (studia stacjonarne, niestacjonarne) i Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym (studia stacjonarne).
Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oferuje dwa kierunki pierwszego stopnia: Wychowanie fizyczne (studia stacjonarne), Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia stacjonarne), oraz jednolite studia magisterskie na kierunku: Fizjoterapia (studia stacjonarne) i Wychowanie fizyczne.
Na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki do wyboru są dwa kierunki pierwszego stopnia: Public relations i reklama (studia stacjonarne, niestacjonarne), Graphic design i technologie wizualne (studia stacjonarne, niestacjonarne), jeden kierunek drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów (studia stacjonarne, niestacjonarne), oraz jednolite studia magisterskie na dwóch kierunkach: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia stacjonarne) oraz Pedagogika specjalna (studia stacjonarne).
Wydział Nauk Inżynieryjnych oferuje pięć kierunków pierwszego stopnia: jako nowość Energetyka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Informatyka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Inżynieria produkcji (studia stacjonarne, niestacjonarne), Mechatronika (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz Transport i Logistyka (studia stacjonarne, niestacjonarne).
Na trzy kierunki drugiego stopnia: Informatyka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz Mechatronika (studia stacjonarne, niestacjonarne) rekrutacja ruszy w semestrze letnim.
Na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu studiować można trzy kierunki pierwszego stopnia: Pielęgniarstwo (studia stacjonarne), Ratownictwo medyczne (studia stacjonarne), Dietetyka (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz studia drugiego stopnia: Pielęgniarstwo (studia stacjonarne, niestacjonarne), Dietetyka (studia stacjonarne, niestacjonarne).
APLIKUJ NA STUDIA!
Rekrutacja prowadzona jest od 9 czerwca do 23 lipca. W Uczelni obowiązuje elektroniczna rejestracja kandydatów za pośrednictwem strony internetowej. Zasady rekrutacji (krok po kroku), harmonogram prac komisji rekrutacyjnej, wymagane dokumenty oraz egzaminy opisane są na stronie
https://www.ans-ns.edu.pl/rekrutacja/oferta-edukacyjna
Zapraszamy!
Materiał partnera.