Wakacje pełne historii – odkryj je z Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Sprawdź ofertę!

informatorbrzeski.pl 7 godzin temu

Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza dzieci, młodzież oraz grupy zorganizowane do wspólnego odkrywania przeszłości w interesujący i angażujący sposób.

Przez całe lato będą odbywać się zajęcia, i spotkania z historią – zarówno w placówkach w Tarnowie, jak i w regionie. Dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży dostępna jest oferta edukacyjna, która obejmuje kilkadziesiąt tematów zajęć. Szczegóły można znaleźć na stronie Muzeum (www.muzeum.tarnow.pl) w zakładce Edukacja.

Letni harmonogram zajęć w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci

Dla uczestników indywidualnych przygotowano cykl letnich zajęć w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci (ul. Mościckiego 27A, Tarnów). Wszystkie zajęcia realizowane są 90 minut i kosztują 14 zł/os. Obowiązują zapisy telefoniczne (najpóźniej dzień przed zajęciami) pod numerem 14 657 18 67.

– Stawiamy na edukację poprzez zabawę, z wykorzystaniem np. gier wielkoformatowych, zajęciom, które spodobają się najmłodszych i całym rodzinom – podkreśla Agnieszka Grela – kierownik Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci.

Każdy wtorek lipca i sierpnia, godz. 11:00

„Warto ciało wprawić w ruch i w muzeum też to rób”
Na uczestników czekać będą zadania sprawnościowe (rzuty na celność „granatami”, slalom „w pionie i poziomie”), a także możliwość zapoznania się z wyposażeniem wojskowym oraz replikami broni z okresu II wojny światowej. To wszystko zostanie wzbogacone ekspozycją obiektów historycznych (broń, hełmy i elementy ekwipunku żołnierskiego). Na zakończenie uczestnicy wykonają własnoręcznie breloczki z motywami wojskowymi i patriotycznymi.

10 lipca i 7 sierpnia, godz. 11:00

„Niedźwiedź nosi, konik biega – takich w wojsku też potrzeba”
Zajęcia mające na celu przedstawienie słynnych zwierząt, które brały udział w wojennej warunkach XX wieku. Uczestnicy będą mogli zwiedzić ekspozycję oraz miło spędzić czas na placu za budynkiem oddziału, wykonując szereg gier i zabaw. Na zakończenie każdy z nich wykona własnoręcznie maskotkę „misia Wojtka”, którą zabierze ze sobą.

17 lipca i 14 sierpnia, godz. 11:00

„Polska to my”
Połącznie zabawy z nauką oraz sprawnością fizyczną. W trakcie gry wielkoformatowej uczestnicy poznają istotne postaci i miejsca z regionu oraz powtórzą wiedzę o symbolach narodowych. Gra zawiera również ćwiczenia fizyczne w myśl powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Na zakończenie zajęć każdy wykona trójwymiarową postać żołnierza lub żołnierki z tekturowego szablonu.

24 lipca i 21 sierpnia, godz. 11:00

„Z legendą w historię”
Uczestnicy poznają legendy związane z dawnymi i obecną stolicą Polski oraz Tarnowem. Dodatkowo podczas gry planszowej poszerzą swoją wiedzę geograficzną i historyczną, poznają herby miast związanych z prezentowanymi legendami. Na zakończenie wykonają herb Tarnowa metodą witrażową.

31 lipca i 28 sierpnia, godz. 11:00

„Życie zwykłe i niezwykłe wybitnych Polaków”
Zajęcia dadzą możliwość poznania sylwetek ważnych postaci polskiej z historii, literatury i sztuki (w tym z Tarnowa i regionu) w kontekście ich sukcesów zawodowych, ale też ich pasji i ciekawostek z życia osobistego. Nauka przez zabawę dzięki wykorzystaniu wielkoformatowej gry edukacyjnej „Wybitni Polacy”.

Muzeum Etnograficzne

W lipcu warto również zajrzeć do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (ul. Krakowska 10), gdzie można zorganizować wakacyjną lekcję muzealną dla uczestników indywidualnych (min. 6 osób). Zapisy: 14 622 06 25

Historia w Piosence – koncert w Zalipiu

15 sierpnia zapraszamy na koncert plenerowy „1000-lecie Korony Królestwa Polskiego. Historia w Piosence”, który odbędzie się na terenie Zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu. W ramach cyklu „Kultura przy wiejskiej drodze – Małopolski gościniec” zabrzmią najpiękniejsze pieśni o ojczyźnie, a opowieści o królach Polski dopełnią muzyczną atmosferę. Koncert organizowany jest z okazji jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. Zagra Orkiestra MusicaLove pod dyrekcją Macieja Niecia, a wystąpią Anna Sokołowska, Mateusz Mijal i Jacek Wójcicki.

Miejsce: Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu. Wstęp jest wolny

Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Idź do oryginalnego materiału