Piotr Pałka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (1999 rok, dyplom z wyróżnieniem). W 1998 rozpoczął ożywioną działalność artystyczną w Krakowie. Pracował jako dyrygent m. in.
- Chóru Międzynarodowego,
- Chóru Muzyki Żydowskiej,
- Chóru Seminaryjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Michalitów,
- Chóru Krakowiacy,
- Scholi Braci Mniejszych Kapucynów.
W czerwcu 1999 roku pełnił funkcję dyrygenta Chóru Papieskiego podczas spotkania z Janem Pawłem II na Błoniach Krakowskich. W tym samym roku założył chór mieszany „Voce Angeli” (Głosem Anioła), działający przy Bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie. Jest jego dyrygentem. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci krakowskich uczelni. „Voce Angeli” wykonuje muzykę religijną i świecką, głównie á capella.
Warsztaty chórzystów w Dobrzeniu Wielkim. Śpiewali muzykę uwielbieniową
– Kontakt z Piotrem Pałką nawiązaliśmy na przełomie roku. To jest osobowość wśród śpiewaków uprawiających muzykę liturgiczną. Cieszę się, iż udało się znaleźć wspólny termin, bo prowadzi warsztaty we całej Europie, m.in. Niemczech, Belgii, Anglii, Szwajcarii, Litwie czy we Włoszech – mówi Anna Stawiarska, zastępca dyrektora GOK w Dobrzeniu Wielkim.
Warsztaty chórzystów w Dobrzeniu Wielkim odbywały się przez niespełna półtora dnia. Ich zwieńczeniem był śpiew podczas mszy św. w kościele św. Katarzyny oraz krótki koncert uwielbienia po liturgii.

Dużą grupę uczestników stanowili członkowie chórów „Cantiamo” z Dobrzenia Wielkiego oraz „Cantate Deo” z Opola – Nowej Wsi Królewskiej.
– Przyjechali też do nas śpiewacy m.in. z Brzegu, Ozimka, Niewodnik – wylicza pani dyrektor. – Nie mogło się nie udać. Piotr Pałka to człowiek o wielkiej charyzmie, ma świetny kontakt z ludźmi. Także nowo poznanymi, bo większość uczestników znała dotąd tylko jego kompozycje. Ale w kontakcie z kompozytorem zobaczyli je po nowemu.
Poziom był wysoki
– Pan Piotr dzielił się z nami swoimi umiejętnościami – relacjonuje Aleksandra Ślepecka, dyrygentka chóru „Cantate Deo” w Opola – NWK. – Jako chórzyści korzystaliśmy wokalnie, a ja jako dyrygent patrzyłam, jak powinno się chór prowadzić. Finał, wspólne śpiewanie w czasie mszy św. i po niej – to było wspaniałe przeżycie. Taką atmosferę dyrygent wprowadził. I był to, choć warsztaty były krótkie – koncert na naprawdę wysokim poziomie. Z muzyków z różnych stron i na różnym poziomie śpiewających udało się naprawdę stworzyć dobry chór.
W styczniu 2026 kolejne warsztaty chórzystów w Dobrzeniu Wielkim. Tym razem czterodniowe, z tym samym kompozytorem i dyrygentem. Uczestnicy będą przygotowywali materiał kolędowo-świąteczny.


















***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania