Już 27 września o godz. 10:00 na platformie Zoom odbędzie się trzecie spotkanie z drugiego cyklu „Stypendia Przyszłości – wspólne działania i rozmowy”. Serdecznie zachęcamy do zapisów na stronie https://stypendia-przyszlosci.mojestypendium.pl/. Porozmawiamy o tym, jak budować interesujące narracje i pozytywne skojarzenia wokół programu stypendialnego.
Co to są Stypendia Przyszłości?
„Stypendia Przyszłości – wspólne działania i rozmowy” to cykl spotkań dla organizatorów programów stypendialnych, który powstał w 2021 roku. Jest on przestrzenią do rozmów, zadawania pytań i inspirowania się wzajemnie w tematyce organizowania i realizowania programów stypendialnych. Każde spotkanie to część wystąpień prelegentów, którzy dzielą się dobrymi praktykami, a następnie przestrzeń na zdawanie pytań i otwartość na wzajemne dyskusje. W 2021 roku rozmawialiśmy o promocji programów stypendialnych, diagnozie i ewaluacji oraz o budowaniu relacji ze stypendystami. W II edycji cyklu odbywaliśmy zaś spotkania o wpływie pandemii na programy stypendialne, o narzędziach cyfrowych oraz o wsparciu psychologicznym i mentoringu stypendystów i stypendystek.
Program spotkania
10:00 -10:10 Przywitanie i zapoznanie
10:10-10:20 O działaniach Fundacji Dobra Sieć dla organizatorów stypendiów w Polsce: Program Moje Stypendium
10:50 – 11:50 Dobre praktyki działań promocyjnych programów stypendialnych oraz sesja pytań i odpowiedzi do prowadzących:
- Barbara Stępień, L’Oréal Polska, Program stypendialny L’Oréal Dla Kobiet i Nauki
- Zuzanna Komornicka, Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, Program Stypendialny “Z rączki do rączki”
- Bartłomiej Miąsko, Centrum Myśli Jana Pawła II, Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
11:50-12:40 Sesja warsztatowa: dyskusje w grupach nt. dobrych praktyk i wyzwań dotyczących promocji programów stypendialnych w Polsce
12:40 – 13:00 Podsumowanie sesji warsztatowych i pożegnanie
Dodatkowo na tym spotkaniu planujemy wprowadzić kilka nowości – w związku z tym weźcie ze sobą telefony komórkowe! Oraz oczywiście najważniejsze – pozytywne nastawienie. Ale po poprzednich spotkaniach już wiemy, iż tego nigdy nam nie brakuje.
Ponadto zachęcamy Was także do lektury publikacji, która powstała po II edycji naszych spotkań w 2021 roku. W tym roku również planujemy wykonać podobne podsumowanie – dlatego dołączajcie do spotkań i dyskusji byśmy mogli wymienić jak najwięcej doświadczeń i dobrych praktyk związanych ze wsparciem psychologicznym stypendystów. Dzięki temu wszyscy zyskujemy nowe perspektywy i inspiracje, by coraz lepiej wspierać wszystkie osoby zainteresowane tematem rozwoju poprzez udział w stypendiach. Podsumowując – warto. Dla siebie, dla innych.