Zostań Ambasadorem Karier UE

skafander.info 2 miesięcy temu

W roku akademickim 2024/2025 Akademia Zamojska po raz kolejny weźmie udział w programie „Ambasadorowie Karier UE” organizowanym przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). W ramach programu każda ze zgłoszonych uczelni dokonuje wyboru jednego ambasadora spośród studentów, którzy zgłoszą swoją kandydaturę.

Zadaniem ambasadora jest prowadzenie w ramach wolontariatu działalności informacyjno-promocyjnej związanej z możliwościami znalezienia przez absolwentów zatrudnienia w przedsiębiorstwach i instytucjach Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje o programie znajdują się pod następującym linkiem: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en

EPSO deklaruje udział swoich ekspertów w szkoleniu w Polsce dla wszystkich polskich Ambasadorów Karier, organizowanym przez polską administrację jesienią b.r. w Warszawie.

Od kandydatów wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego (na poziomie minimum B2), zdolności organizacyjno-promocyjne, komunikatywność, kreatywność oraz brak planów związanych z wyjazdem na zagraniczne studia w ramach wymiany ERASMUS w roku akademickim 2025-2026. Mile widziane będzie doświadczenie w organizowaniu wydarzeń wymagających w/w umiejętności.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie prosimy o przesłanie w języku polskim listu motywacyjnego, napisanego według wzoru Europass CV (również w języku polskim) oraz ew. certyfikatu językowego na adres kariera.ue@akademiazamojska.edu.pl do dn. 27 lutego b. r. W w/w dokumentach powinny znaleźć się następujące dane wrażliwe, których udostępnienie kandydat wybrany na Ambasadora Karier potwierdzi podpisując stosowną klauzulę RODO.

I. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: informacje o trwających studiach” student – ambasador proszony jest o podanie następujących danych/informacji:

– nazwa uczelni w języku polskim w CV;

– rok i rodzaj studiów (licencjackie/inżynierskie/magisterskie/doktorskie);

– kierunek studiów;

– planowany rok zakończenia studiów;

– informacja-oświadczenie, iż student-ambasador w trakcie całego roku studenckiego 2025/2026 będzie przebywał na macierzystym uniwersytecie, tzn. np. nie planuje wziąć udziału w programie ERASMUS, czy też innych programach wymiany studenckiej (niespełnienie tego warunku praktycznie uniemożliwia pełnienie obowiązków studenta-ambasadora-reprezentanta danej uczelni).

II. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: znajomość języków” student – ambasador proszony jest o podanie danych zgodnie ze skalą Rady Europy (Common European Framework of Reference – CEFR), która wyróżnia sześć poziomów biegłości językowej oraz wskazanie ew. certyfikatu potwierdzającego posiadane umiejętności.

III. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: doświadczenie zawodowe” student – ambasador może w tym miejscu podać informacje m.in. dot. działalności społecznej, aktywności sportowej, hobby, podjętej pracy zarobkowej, staży, itp. i pełnionych w związku z tym funkcji, czy też wykonywanych obowiązków.

O terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną poinformowani w odrębnej wiadomości.

Idź do oryginalnego materiału