Chemiczne eksperymenty i przyszłość AI – tak I LO w Gnieźnie zachęcało ósmoklasistów!

moje-gniezno.pl 21 godzin temu

Pomimo sobotniego przedpołudnia, korytarze I LO wypełniły się liczną reprezentacją rodziców i uczniów klas 8 szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego, przyciągniętych chęcią zapoznania się z bogatą i atrakcyjną ofertą edukacyjną „16” na rok szkolny 2025/26.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – szkolne korytarze wypełniły się młodzieżą, która chciała poznać atmosferę szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz dowiedzieć się więcej o proponowanych profilach klas.

W auli szkolnej odbyło się spotkanie inauguracyjne, podczas którego dyrekcja przedstawiła strukturę szkoły, zasady rekrutacji oraz profile klas oferowane w nowym roku szkolnym. Wśród nich znalazły się m.in.:

Klasa programistyczna – dla pasjonatów nowinek technologicznych, przyszłych specjalistów AI, grafików komputerowych, inżynierów, informatyków, programistów, specjalistów od finansów i cyberbezpieczeństwa

Klasa politechniczna – dla pasjonatów nauk ścisłych, kandydatów na kierunki techniczne, inżynierów automatyki, elektrotechniki bądź ekspertów od finansów i ekonomii, technologów

Klasa medyczna– idealna dla przyszłych lekarzy, naukowców, chemików, biologów, psychologów, farmakologów, kryminologów, pielęgniarek, weterynarzy, terapeutów

Klasa językowo- prawna– z rozszerzonym programem języka angielskiego, skierowana do osób zainteresowanych literaturą, historią i naukami społecznymi, przyszłych prawników, dziennikarzy, tłumaczy, aktorów, pisarzy, podróżników, przewodników turystycznych, pisarzy i twórców kontentów internetowych

Po prezentacji goście mogli zwiedzać szkołę – otwarte były sale lekcyjne, Izba Tradycji, laboratoria, biblioteka oraz sale gimnastyczne. Przy każdym profilu klasowym uczniowie i nauczyciele przygotowali stanowiska tematyczne, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat programu nauczania, projektów oraz zajęć dodatkowych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy doświadczeń chemicznych, prezentacje w pracowni informatycznej oraz warsztaty językowe, podczas których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Na koniec uczestnicy mieli możliwość porozmawiania indywidualnie z nauczycielami oraz uczniami, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiadali o życiu w szkole. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oprowadzali gości, opowiadając o organizowanych wydarzeniach, kołach zainteresowań oraz atmosferze panującej w liceum. Na wszystkich czekał też poczęstunek w strefie RSU.

Drzwi Otwarte były doskonałą okazją do bliższego poznania szkoły i jej wartości. Mamy nadzieję, iż wielu z gości we wrześniu zasili grono uczniów!

Idź do oryginalnego materiału