My i szkoła, to jedno; Nazywamy się Milijon – bo milionom pokazaliśmy Naszą Szkołę*.
Dzień Otwarty w naszej szkole rozpoczął się formalnie – od spotkania w hali z rodzicami przyszłych uczniów, prowadzonym przez panią dyrektor Hannę Babikowską oraz zaproszonych gości. W tym samym czasie młodzież – pod opieką naszych fantastycznych przewodników, czyli uczniów LO – ruszyła na zwiedzanie szkoły oraz wzięła udział w przygotowanych warsztatach.



W czasie Dnia Otwartego uczniowie szkół podstawowych z zainteresowaniem zaglądali do pracowni biologicznej, gdzie mogli porozmawiać z uczniami profilu biologiczno-chemicznego oraz uczniami IB. Przy okazji mogli podejrzeć jakie organizmy poruszają się w kropli wody, „zobaczyć” fotosyntezę – przyglądając się pęcherzykom tlenu wydzielanego przez moczarkę kanadyjską w czasie fotosyntezy oraz rozdzielić barwniki fotosyntetyczne w chromatografii bibułowej. Najodważniejsi wzięli udział w quizie ekologicznym zdobywając bon na pierwszą piątkę z biologii w 2025/26 roku w naszym Liceum!




Pracownia informatyczna kusiła tańczącymi i grającymi robotami, fascynującymi animacjami komputerowymi oraz pokazem filmów promocyjnych – efektów pracy naszych uczniów.



W pracowni językowej królowały quizy, gry oraz… podróże bez paszportu – dzięki prezentacji programu Erasmus+.


Pracownia polonistyczna kusiła spotkaniem z redaktor naczelną szkolnej gazetki Darią z 3a.

Chemia? Eksperymenty, reakcje, kolory i zapachy przeprowadzały dziewczęta z 3c – wszystko pod czujnym okiem nauczycieli i z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przeprowadzane doświadczenia to spalania soli, burza w probówce, świecące gwiazdki.


Tuż obok – fizyka w akcji! Korytarz zamienił się w mobilne laboratorium prowadzone przez uczniów klasy 2d i 3d, gdzie każdy mógł sprawdzić, jak działa świat.



A matematyka? Tym razem artystycznie! Pracownia stałą się w galerią fotografii prezentującą kreatywne fotograficzne i plastyczne projekty uczniów klasy 2a.



W sali historycznej można było cofnąć się w czasie – spróbować sił w fechtunku szablą i mieczem, podpisać się gęsim piórem, przymierzyć akcesoria i zrobić zdjęcie z żywą legendą – szlachcicem Malczewskim.



Nie zabrakło również klasy IB – ich prezentacje przyciągnęły tłumy! Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadali o nauce, projektach, pokazywali podręczniki i odpowiadali na dosłownie „milijony” pytań. W salach i na korytarzach język angielski brzmiał równie naturalnie co polski.



Swoje miejsce miała też Fundacja Horyzonty Innowacji, która prezentowała swoją działalność i zapraszała ósmoklasistów na warsztaty last minute – także z języka angielskiego.
Ciemny korytarz na 1piętrze rozświetlały filmy promocyjne ucznió szkoły przygotowane na Festiwal Adamus.



To był prawdziwy maraton – pełen pasji, energii i uśmiechów. Dziękujemy wszystkim za obecność i za to, iż tworzycie z nami to miejsce!
*lekko dostosowany urywek Dziadów III Adama Mickiewicza