7 i 8 lutego we Wrześni odbyła się XVI edycja konferencji „Lepsza Edukacja”, która od lat stanowi platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie nowoczesnego nauczania. Jest organizowana przez Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, która bierze udział w pilotażu wdrożenia modułowych e-podręczników. Wydarzenie objął patronatem ORE.
Konferencja zgromadziła nauczycieli, edukatorów, ekspertów i przedstawicieli instytucji edukacyjnych, którzy wspólnie dyskutowali o przyszłości polskiej edukacji oraz innowacyjnych metodach nauczania. Wśród poruszanych tematów znalazły się cyfryzacja edukacji, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz metody aktywizujące uczniów.
Jednym z ważnych punktów tegorocznej konferencji była obecność ekspertów projektu „Pilotażowe wdrożenie modułowych e-podręczników oraz opracowanie założeń do zaawansowanych technologicznie e-materiałów wspierających nowoczesne metody nauczania i uczenia się”. Przedstawiciele projektu aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, dzieląc się swoją wiedzą o Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej i Modułowych e-podręcznikach oraz doświadczeniem z ich wykorzystywania.
Pierwszego dnia konferencji eksperci projektu prezentowali na stoisku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury możliwości ZPE, pozwalali przetestować nowoczesne modułowe e-podręczniki oraz udzielali odpowiedzi na pytania. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i przedstawicieli organów prowadzących szkoły, którzy poszukują skutecznych i atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych wspierających nauczanie w rzeczywistości cyfrowej.
Drugiego dnia konferencji eksperci projektu wzięli udział w sesji w formule „world café” w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni. Prowadzili inspirujące rozmowy na temat wykorzystania technologii w edukacji. Dyskutowali też, jak modułowe e-podręczniki mogą wspierać proces dydaktyczny i jak mogą być wykorzystywane do jego indywidualizacji. Sesja umożliwiła uczestnikom wymianę doświadczeń, a także zebranie cennych spostrzeżeń od praktyków edukacji.
Nasi eksperci poprowadzili również warsztaty, podczas których nauczyciele mogli praktycznie zapoznać się z funkcjonalnościami ZPE oraz modułowych e-podręczników. Warsztaty miały charakter interaktywny, co pozwoliło uczestnikom na bezpośrednie testowanie narzędzi i zdobywanie nowych umiejętności w zakresie ich wykorzystania w codziennej pracy dydaktycznej.
Konferencja „Lepsza Edukacja” po raz kolejny pokazała, jak ważne jest łączenie nowoczesnych technologii z edukacją. Udział ekspertów projektu w wydarzeniu stanowił doskonałą okazję do promocji innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz do nawiązania dialogu z nauczycielami i edukatorami.
![](https://ore.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/eksperci-ore-z-uczestnikami-sesji-world-cafe-150x113.jpg)
![](https://ore.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/sesja-world-cafe-150x113.jpg)
![](https://ore.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/stoisko-ore-150x113.jpg)
![](https://ore.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/uczestnicy-konferencji-na-stoisku-ore-150x113.jpg)