Fachowcy z Ruszkowskiego – nowoczesne kształcenie w branży informatycznej i logistycznej w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

powiatpultuski.pl 1 rok temu

Początek wakacji dla uczniów z ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku to czas zdobywania praktycznej wiedzy i umiejętności w realnych warunkach pracy. W ramach projektu Fachowcy z Ruszkowskiego – nowoczesne kształcenie w branży informatycznej i logistycznej w ZSZ im. J. Ruszkowskiego 36 uczniów zdecydowało się na podnoszenie swoich kompetencji zawodowych.

Dzięki współpracy szkoły z lokalnymi firmami staże realizowane są w następujących miejscach: Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku, ComPakt – sklep i serwis komputerowy, Dom Polonii w Pułtusku, ETI Polam, HammerHead, Konsultant, Mardom, Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Sanimax.

Celem głównym projektu jest zwiększenie efektywności i skuteczności kształcenia zawodowego w Technikum nr 1 i BSIS nr 1 do końca roku 2023 przez wspieranie szkolnictwa zawodowego. Cel zostanie osiągnięty przez: rozwijanie kompetencji kluczowych w tym m.in przyrodniczo-matematycznych i językowych (przygotowanie do matury, zajęcia dodatkowe, wycieczki), kształtowanie kompetencji uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy – m.in. kreatywność, innowacyjność, umiejętność uczenia się (koło naukowe logistyków, grupa kreatywny IT), doradztwo zawodowe dla wszystkich uczestników co pozwoli wzmocnić dotychczasowy wybór kształcenia oraz zorientować na określenie dalszej drogi zawodowej w zakresie potrzebnym na regionalnym rynku pracy (konsultacje ze specjalistą HR, doposażenie pracowni do nauki zawodu dla logistyka i informatyka w sprzęt i materiały dydaktyczne odzwierciedlające rzeczywiste warunki pracy oraz ułatwiające zdobycie nowych umiejętności zawodowych), rozwój współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z otoczeniem społeczno-gospodarczym (realizacja straży uczniowskich, utworzenie sieci współpracy), uzyskanie dodatkowych umiejętności i uprawień przez uczniów i nauczycieli zawodu, w tym konferencja i sieć współpracy szkoła-przedsiębiorcy z branży IT i logistycznej.

Liczba osób uczestniczących w projekcie: 110 uczniów ( 8 uczniów w ramach zajęć dodatkowych nabędzie umiejętności obsługi drona, 30 uczniów podniesie poziom kompetencji uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, min kreatywność, innowacyjność, umiejętność uczenia się w ramach Koła naukowego logistyków i Grupy kreatywnej IT), podczas warsztatów w ramach doradztwa zawodowego podniosą swoje kompetencje związane z wyborem przyszłej drogi zawodowej.

W ramach projektu zostaną również doposażone 2 pracownie do nauki zawodu logistyk i informatyk/programista.

Całkowita wartość projektu: 599 433,43 zł

Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich: 478 913,43 zł

Projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.10.03.01-IP.01-14-102/22 dla Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów RPO WM 2014-2020

Dziękujemy pracodawcom za umożliwienie odbywania stażu uczniom.

Idź do oryginalnego materiału