Grajmy dla planety – weź udział w grze miejskiej w Białej Podlaskiej

podlasianin.com.pl 3 godzin temu

Czy znasz 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju? Zagraj w grę miejską GrajMY dla PlaneTY, aby zrozumieć, jak zmienia się świat!

Gra przeprowadzona zostanie w środę 13 listopada w Białej Podlaskiej.

GrajMY dla PlaneTY – to gra miejska o 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju dla osób z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz 1-2 szkoły średniej.

Na osoby uczestniczące czeka dobra zabawa, spora dawka wiedzy i atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się 5-osobowe zespoły wraz z opiekunem/opiekunką.

Zarejestruj się poprzez kod QR, zamieszczony na plakacie obok. ⇒⇒

Gra jest częścią Tygodnia Edukacji Globalnej 2024. Projekt jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Więcej na: stowarzyszeniestop.pl/grajmy-dla-planety/

Patronat honorowy nad akcją sprawuje prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Patronat medialny: Podlasianin, RadioBiper i TVP3 Lublin.

Jolanta Sobesiuk, tłumaczka, edukatorka, trenerka międzykulturowa, koordynatorka edukacji lokalnej w Lokalnej Organizacji Turystyczne Lot Nad Bugiem


GrajMY dla planeTY to seria gier miejskich poświęconych zagadnieniom zrównoważonego rozwoju i globalnej współpracy rozwojowej. Projekt jest organizowany w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej.

W ramach projektu „Łączmy ludzi dla otwartej planety – gry dla zrównoważonego rozwoju” w dniach 9–22 listopada 2024 w siedmiu polskich miastach organizujemy gry miejskie skierowane do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Zespoły młodzieżowe pod opieką nauczycieli i nauczycielek będą przemieszczać się po mieście, wykonując zadania i poznając Agendę 2030 oraz globalne Cele Zrównoważonego Rozwoju. Dzięki angażującym, interaktywnym zadaniom będą mieli okazję doświadczyć złożoności świata i zrozumieć, co w obliczu globalnych współzależności mogą zrobić oni sami.

Gry realizujemy w miejscowościach od 50 do 200 tysięcy mieszkanek i mieszkańców – chcemy zachęcić do udziału młodzież z mniejszych miejscowości, w których podobne inicjatywy są rzadziej organizowane.

Projekt będzie realizowany we współpracy ze społecznością lokalną – m.in. szkołami, instytucjami miejskimi, miejscowymi organizacjami i firmami. To okazja do zacieśnienia współpracy międzysektorowej, a także pokazania młodzieży ważnych miejsc i organizacji na mapie miasta.

Członkiem zespołu organizacyjnego w Białej Podlaskiej jest Jolanta Sobesiuk – ekspertka, specjalistka ds. współpracy lokalnej.

Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych

Idź do oryginalnego materiału