Jak nawiązać współpracę z inną szkołą lub instytucją edukacyjną

kuratorium.katowice.pl 1 tydzień temu

Instytucje edukacyjne wszystkich szczebli mogą współpracować ze sobą za pośrednictwem unijnych programów i platform internetowych.

Komisja Europejska stwarza wiele możliwości współpracy dla instytucji edukacyjnych wszystkich szczebli poprzez:

  • wspieranie platform internetowych, w ramach których instytucje edukacyjne i pracownicy dydaktyczni mogą ze sobą współpracować
  • wymiany uczniów i studentów oraz kadry edukacyjnej.

Projekty Erasmus+

Korzystając z oferty programu Erasmus+, instytucje edukacyjne i inne organizacje mogą:

  • uczestniczyć w szeregu działań w zakresie rozwoju i tworzenia sieci kontaktów
  • nawiązywać partnerstwa z organizacjami z innych państw w celu osiągania innowacyjnych rezultatów lub wymiany najlepszych praktyk
  • łatwiej organizować międzynarodowe wymiany studentów, nauczycieli, stażystów, praktykantów, wolontariuszy, młodzieży i osób pracujących z młodzieżą.

Internetowa społeczność szkół

eTwinning to platforma internetowa dla szkół i ich pracowników (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy itp.), za pośrednictwem której mogą oni kontaktować się ze sobą, nawiązywać współpracę, przygotowywać wspólne projekty i wymieniać się pomysłami.

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych

EPALE to wielojęzyczna, otwarta społeczność zajmująca się kształceniem dorosłych. Jest ona dostępna dla nauczycieli i innych osób zawodowo związanych z uczeniem się dorosłych w całej Europie.

Współpraca w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego

Program Erasmus+ oferuje również możliwości w zakresie wymiany dla nauczycieli i uczniów biorących udział w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Ponadto wspierana jest międzynarodowa kooperacja instytucji, które wykazują się dobrymi wynikami w organizowaniu tego rodzaju wymian.

Wyszukiwanie organizacji partnerskich do realizacji projektów edukacyjnych

Fundusze UE w dziedzinie edukacji są często przyznawane na projekty realizowane we współpracy z organizacjami partnerskimi.

Organizacje zamierzające ubiegać się o wsparcie finansowe mogą na tej stronie znaleźć partnerów do udziału w finansowanym projekcie edukacyjnym.

Dół formularza

Wyszukiwanie partnerów do udziału w finansowanych projektach

Wyszukiwanie partnerów, aby móc ubiegać się o finansowanie z UE w dziedzinie edukacji

Większość funduszy UE przyznawana jest na projekty polegające na współpracy organizacji z różnych krajów. Istnieją liczne serwisy wyszukiwania partnerów. Można w nich znaleźć organizacje zainteresowane udziałem w tym samym zaproszeniu do składania ofert lub opublikować własną ofertę współpracy.

Gdzie znaleźć partnerów w dziedzinie edukacji?

Agencje krajowe programu Erasmus+

Agencje krajowe programu Erasmus+ mieszczą się w krajach uczestniczących w programie i mogą pomóc w wyszukaniu partnerów do projektów.

Dowiedz się więcej o tym, jak agencje krajowe mogą pomóc w znalezieniu partnera

Baza wyników projektów Erasmus+

Program Erasmus+ udostępnia bazę danych na temat wyników projektów, w której można znaleźć szczegółowe informacje o wcześniejszych projektach Erasmus oraz dane kontaktowe uczestniczących w nich organizacji.

Partnerzy w projektach dotyczących młodzieży

Otlas jest platformą dla partnerstw międzynarodowych, na której można znaleźć organizacje i nieformalne grupy robocze zajmujące się projektami dotyczącymi młodzieży.

Partnerzy do projektów w szkołach europejskich

eTwinning to społeczność internetowa dla nauczycieli i pracowników szkół, na której można znaleźć potencjalnych partnerów do projektów realizowanych w internecie i nie tylko.

School Education Gateway to platforma współpracy online dla nauczycieli, na której można wyszukiwać partnerów na potrzeby:

Partnerzy w projektach kształcenia dorosłych

Dzięki serwisowi EPALE partner search można wymieniać się pomysłami i nawiązywać kontakty z osobami prywatnymi i organizacjami zajmującymi się kształceniem dorosłych.

Partnerzy w projektach szkolenia zawodowego

Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego to sieć, której celem jest poprawa jakości przyuczania do zawodu w Europie. Na stronie sojuszu można znaleźć ewentualnych partnerów do projektów dotyczących kształcenia zawodowego.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych służy nawiązywaniu kontaktów i współpracy między uczniami, rodzicami, przedsiębiorstwami, instytucjami oświatowymi, organizacjami kształcenia dorosłych, izbami handlowymi i innymi organizacjami zawodowymi, naukowcami, doradcami zawodowymi i organami administracji publicznej.

Idź do oryginalnego materiału