Czym są kotyliony? Są to ozdoby zwykle z papieru bądź ze wstążek, choć co do zasady kotyliony powinny być kojarzone z imprezami typu bal karnawałowy, a nie świętem Niepodległości. Te powinny być nazywane kokardami narodowymi. Jednak niezależnie od nazewnictwa są one co roku przygotowywane z tej okazji przez wiele osób, zwłaszcza przez dzieci. A jaki je zrobić? Są na to dwa proste sposoby, które bez trudu wprowadzicie w życie.
REKLAMA
Zobacz wideo
Święto Niepodległości 2021. Oficjalne uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie
Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Do tego będziecie potrzebować kolorowego papieru
Najprostsze i najpopularniejsze są kotyliony z papieru. Do ich przygotowania potrzebujecie białego i czerwonego papieru, najlepiej z bloku technicznego, kleju i nożyczek. Teraz są dwa warianty - można z arkuszy wyciąć koła (pamiętając przy tym, iż czerwone musi być większe), i przyklejamy jedno na drugie. Można też jedno naciąć wzdłuż promienia i złożyć w harmonijkę, po czym przykleić do drugiego. Druga opcja to wycięcie dwóch pasków papieru (byle długich), zwinięcie ich w harmonijki i sklejenie w koło, po czym połączenie obu części tak, aby czerwona była pod białą, a nie odwrotnie. W taki sam sposób można zrobić też kotylion z bibuły w odpowiednich kolorach.
Kotyliony na święto Niepodległości. Zobaczcie, jak łatwo je zrobić z kolorowych wstążek
Drugim sposobem na proste i szybkie zrobienie kotylionu jest wykonanie go z białej i czerwonej wstążki (lub innego materiału w tych kolorach). Jest to niezwykle proste i szybkie, choć wymaga szycia. A jak się to tego zabrać? Najpierw wycinamy po dwa paski wstążki z każdego koloru, po czym układamy je jedna na drugiej (biała na górze, a czerwona na dole). Później chwytamy za oba końce i krzyżujemy tak, aby powstała pętla. Teraz wystarczy je ze sobą zszyć i gotowe. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.