Komary atakują dzieci. Ratownik radzi, jak mu pomóc, gdy bąble są duże i męczące. Kierunek łazienka

gazeta.pl 1 tydzień temu
Sezon na komary na dobre zagościł w naszych domach. Ustrzec można się przed nimi, stosując różne mieszanki i spraye. Jednak co zrobić, kiedy jednak dojdzie do pogryzienia i reakcji alergicznej? Swędzące, duże i czerwone bąble nie należą do najprzyjemniejszych, szczególnie jeżeli mowa o małych dzieciach. Jednak i na to jest sposób.
Komary atakują dzieci, ale także i osoby dorosłe. Nie zawsze w pogotowiu mamy ze sobą specyfiki, które je odstraszą, a przeganianie ich też często kończy się fiaskiem. Na nodze, ręku, lub innej części ciała pojawiają się wtedy ślady po ugryzieniach. Bolą, swędzą i robią się czerwone. To reakcja alergiczna spowodowana ugryzieniem komara. Czy jest sposób, aby sobie i dziecku jakoś pomóc i przynieść ulgę? Tak i wcale nie trzeba żadnych wyszukanych metod.
REKLAMA






Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?



Komary atakują dzieci. Jak złagodzić ugryzienie?
Komary atakują dzieci w parkach, lasach, czy chociażby podczas popołudniowych zabaw na placach zabaw. Są obecne nie tylko w ciemnych zagajnikach, ale także i miastach. Żywią się krwią, w tym także ludzką. Ustrzec się przed nimi można dzięki różnych mieszanek, czy specjalnych odstraszających sprayów, jednak nie zawsze mamy je pod ręką, a wtedy o pogryzienie bardzo łatwo. Na skórze pojawia się obrzęk i zaczerwienieni, po chwili "wyrasta" swędzący bąbel. Nie jest to nic przyjemnego, toteż wielu rodziców szuka sposobów i metod na złagodzenie reakcji alergicznej.


Co można zastosować? Okazuje się, iż nie trzeba tu pędzić do apteki w poszukiwaniu leków, czy mikstur. Wystarczy to, co mamy w łazience, czy choćby domowej apteczce. Wspomina o tym jeden z ratowników medycznych na tiktokowym kanale @pierwszapomoc.net.pl.
"Trzy sposoby na ulgę. Sposób numer jeden: zdezynfekuj miejsce ugryzienia np. czymś, co ma w składzie alkohol (np. środek do dezynfekcji rąk, perfumy itp.). Ma to na celu obkurczyć naczynia krwionośne i spowolnić reakcję na jad. Sposób numer dwa: zażyj Calcium, potocznie zwane wapnem. Ma to na celu zmniejszenie reakcji alergicznej i będzie zdecydowanie mniej swędziało. Sposób numer trzy: posmaruj miejsce ugryzienia maścią przeciwhistaminową, która ma działanie przeciwzapalne, łagodzi też obrzęk i świąd" – zaznacza mężczyzna.







jeżeli nie jesteś pewien - skonsultuj to z pediatrą
Te trzy sposoby na pewno złagodzą reakcję alergiczną, która pojawiła się na ciele, jednak zawsze należy pamiętać, iż nie wszystkie leki, czy domowe sposoby będą odpowiednie dla małych dzieci. Tu warto na pewno skonsultować się z pediatrą, bo zastosowanie wapna, czy chociażby okładu z alkoholem, może okazać się zgubne w skutkach, w przypadku innych, znacznie poważniejszych chorób.
Idź do oryginalnego materiału