Konkurs recytatorski w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs

bialyorzel24.com 2 miesięcy temu

Sobota, 8 lutego, w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs obfitowała w emocje, a to za sprawą konkursu recytatorskiego, w którym do rywalizacji stanęło aż 20 uczniów.

Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej części, która nosiła tytuł „Witajcie w naszej bajce”, zaprezentowali się młodsi uczniowie. W drugiej, która nosiła tytuł „Ocalić od zapomnienia”, uczniowie klas 4-8 recytowali klasyczne wiersze oraz teksty piosenek.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły Adrianna Gierlak, wicedyrektor Ewelina Martin (która była też pomysłodawczynią konkursu, autorką scenariusza oraz dekoracji), a także wiceprezes Klubu Polonia, Inc. w St. Petersburg Marta Garbacz.

Jury konkursowe miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia: uczniowie wykazali się dojrzałością sceniczną, ujawnili swoje talenty aktorskie, pokazali, iż potrafią bawić się głosem, a trema im niestraszna. Po naradzie ogłoszono werdykt. W grupie pierwszej I miejsce zajęła Vanessa Urban, II miejsce Jolene Tomasik, a trzeci stopień podium przypadł Victorii Choroszko.

Zwyciężczynią konkursu w grupie starszej została Anielka Gąsowska z klasy siódmej, która wygrała konkurs wyśmienitą prezentacją wiersza Agnieszki Osieckiej pt. „Damą być”. Drugie miejsce zajął Franciszek Stramecki za recytację wiersza autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Ocalić od zapomnienia”. Trzecia była Hania Heider z klasy czwartej, która przeniosła widownię na chwilę do Warszawy, recytując wiersz Juliana Tuwima pod tytułem „Korowód”.

„Była to absolutnie wyjątkowa, pełna ogromnych emocji, prawdziwie poetycka podróż do świata wyobraźni, a dla wielu rodziców – podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i młodości spędzonej w Polsce. (…) Uczestnicy konkursu pokazali nam, iż poezja to klucz do pięknego świata, do którego warto zaglądać jak najczęściej” – tak podsumowała szkoła to wydarzenie w swoich mediach społecznościowych.

opr. JLS
Fot. Archiwum szkoły

Idź do oryginalnego materiału