REKLAMA
Matematyczka: Matura nie ma zadań, które różnią się tylko i wyłącznie liczbamiOpinię matematyczki skonfrontowaliśmy z "Anią od matmy". Jest ona popularna korepetytorka w mediach społecznościowych nauczycielką matematyki. W rozmowie z eDziecko.pl przyznała, iż według niej taki głos może wzbudzić w uczniach wiele strachu. Jej zdaniem, bez wiedzy matematycznej, choćby minimalnej, ciężko jest zdać maturę, choćby jeżeli w danym momencie szczęście będzie mocno sprzyjało i zna się "egzaminacyjny system". Na maturze nie ma zadań, które różnią się tylko i wyłącznie liczbami. Są jednak działy, z których pojawia się więcej zadań i ucząc się ich, można zdobyć więcej punktów. Np. zadania z funkcji czy ciągów. jeżeli się opanuję te działy, to umie się obliczyć więcej zadań- powiedziała korepetytorka.Zobacz: Czy klucz odpowiedzi krzywdzi dzieci? Miażdżąca opinia 80 proc. czytelników
Zobacz wideo
Czy matura to rzeczywiście bzdura? Spytaliśmy gwiazdy i polityków
A co z zadaniami z funkcji kwadratowej? Uczniowie je przecież kochająWielu uczniów uważa, iż przykładem takiego schematycznego zadania może być to z użyciem funkcji kwadratowej. Funkcja kwadratowa pojawia się na każdej maturze i jest dość dobrze punktowana. Według korepetytorki, mimo to, bez wiedzy, uczniowie mogą nie podołać. Uczniowie muszą mieć minimalną wiedzę, chociażby taką, dzięki której będą wiedzieć, kiedy powinni zastosować konkretny wzór z tablic matematycznych.
Jakby matematyka miała działać na samych schematach, bez wiedzy, to dlaczego tylu uczniów ma z nią kłopot? Bo nie umieją bez wiedzy zaplanować strategii na rozwiązanie zadania- dodaje korepetytorka.Kiedy matura 2025?Maturzysta obowiązkowo musi przystąpić do trzech pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego, oraz do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu dodatkowego. Obowiązkowe są również dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i z języka obcego.W poniedziałek 5 maja abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Początek tradycyjnie o godz. 9. We wtorek 6 maja o godz. 9 maturzyści zmierzą się z egzaminem pisemnym z matematyki na poziomie podstawowym, a w środę 7 maja o godz. 9.00 uczniowie napiszą test z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego na poziomie podstawowym.A wy, drodzy internauci, uważacie, iż maturę z matematyki da się zdać, ucząc się schematów, czy potrzeba zdecydowanie większej wiedzy? Dajcie znać w komentarzach lub napiszcie do mnie maila: magdalena.wrobel@grupagazeta.pl.