Noc Inżyniera na Politechnice Lubelskiej to wydarzenie, które łączy naukę, technologię i sztukę, oferując fascynujące doświadczenia dla uczestników w każdym wieku. Wszyscy obecni mogli dotknąć nauki, spróbować swoich sił w prowadzeniu driftowego auta, tworzyć na kole garncarskim, a choćby poczuć wiatr w tunelu aerodynamicznym. Była to noc pełna emocji, odkryć i inspirujących spotkań z inżynierią.
Nauka w praktyce – fascynujące eksperymenty i warsztaty
Podczas Nocy Inżyniera uczestnicy mieli okazję doświadczyć na własnej skórze fascynujących eksperymentów z zakresu inżynierii i nauk ścisłych. Mgr inż. arch. Małgorzata Kozak z Wydziału Budownictwa i Architektury z dumą opowiadała o młodych architektach, którzy projektowali funkcjonalne mieszkania, pokazując swoje zdolności w praktyce.
Wydarzenie przyciągnęło także rodziny z różnych części Polski, jak np. Panią Barbarę i jej syna Michała, którzy przyjechali z Łowicza, aby zobaczyć na własne oczy naukowe innowacje.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo sporo ciekawych rzeczy zobaczyliśmy” – przyznała.
Technologia na wyciągnięcie ręki
Podczas wydarzenia nie zabrakło atrakcji technologicznych. Siedmioletni Piotr z entuzjazmem opowiadał o swoim spotkaniu z mobilnym robotem, a Wiktoria i Oliwia były zachwycone pojazdami zbudowanymi przez studentów z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej. Uczestnicy mieli również okazję wejść do tunelu aerodynamicznego, gdzie powiew wiatru osiągał prędkość czterdziestu kilometrów na godzinę.
„Wrażenie niesamowite!” – mówił Bartłomiej, student inżynierii pojazdów.
Kultura i sztuka w świecie nauki
Noc Inżyniera to nie tylko technologia, ale także sztuka. Lila, uczennica piątej klasy, z euforią tworzyła talerzyk na kole garncarskim, który miał przedstawiać kotka. Z dumą dzieliła się swoją pasją do rękodzieła:
„Bardzo chciałam spróbować, bo lubię takie artystyczne rzeczy”.
Co najbardziej zainteresowało Cię podczas Nocy Inżyniera na Politechnice Lubelskiej? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij artykuł, aby inni również mogli poznać magię nauki w praktyce!