Na zaproszenie dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie Macieja Herwarta 6 maja ekspertki zespołu projektowego wzięły udział w spotkaniu informacyjnym. Jego tematyka obejmowała zasady tworzenia i funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą. Ważnym zagadnieniem były także warunki przystąpienia do konkursu grantowego w projekcie „Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na SCWEW”. Przedstawiła je kierownik projektu Agnieszka Pietryka.
Ekspertka ds. funkcjonowania SCWEW Jolanta Nawrocka zaprezentowała różne formy wsparcia liderów i kadry SCWEW, które pozwolą efektywnie realizować zadania specjalistycznego wsparcia.
O korzyściach z udziału w działaniach upowszechniających, takich jak konferencje regionalne, spotkania informacyjne i doradcze, opowiedziała ekspertka ds. wsparcia działań regionalnych Sylwia Szczuko.
W spotkaniu licznie wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy, nauczyciele, specjaliści szkół i placówek specjalnych, przedszkoli i szkół ogólnodostępnych z powiatu mogielnickiego i powiatów ościennych. W trakcie spotkania padały pytania związane z rolą SCWEW, w tym dotyczące przygotowania przedszkoli i szkół ogólnodostępnych do korzystania z narzędzi i procedur oceny funkcjonalnej. W tę tematykę wprowadziła specjalistka Wydziału – Centrum Koordynacyjnego SCWEW Katarzyna Tyczka. Przedstawiła ona także stan wprowadzanych zmian z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz perspektywę na kolejne lata.
Największym zainteresowaniem cieszyła się część przeznaczona na pytania i odpowiedzi. Uczestnicy dopytywali o warunki niezbędne do utworzenia SCWEW oraz udział w konkursie grantowym. Wskazywali też na trudności i obawy związane z tą nową formą wsparcia.
Na zakończenie spotkania odbyła się prezentacja cyklu działań upowszechniających dla regionu I. Przedstawił je operator działań w tym regionie – Contentplus.pl.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #SCWEW #ORE