Ponad 516 milionów złotych – tyle miasto Opole wydało na oświatę w 2023 roku. Plan na 2024 r. zakłada wykonanie wydatków na poziomie przeszło 717 milionów złotych. W 111 różnego typu placówkach oświatowych znalazło opiekę oraz kształciło się ponad 24 tysiące dzieci i młodzieży. Realizowano inwestycje i projekty edukacyjne. Opolski ratusz podsumował miniony rok szkolny.
– Oświata w Opolu rozwija się w dobrym kierunku. Opolskie placówki oferują szereg zajęć pozalekcyjnych, organizują wiele form wypoczynku podczas wakacji czy ferii, realizują różne projekty, a także pozyskują granty na dodatkowy sprzęt, czy pracownie. Nieustannie podnoszą też poziom nauczania. jeżeli chodzi o wyniki egzaminów, one w większości przypadków są zadowalające, choć oczywiście są miejsca, gdzie trzeba popracować. Efekty przynosi systematyczne działanie, które lata temu podjęło miasto w kwestii nauczania matematyki. Wspieramy młodzież w przygotowaniach do konkursów wojewódzkich i olimpiad, co też widoczne jest w wynikach, bo był czas, kiedy uczniów opolskich szkół w finałach nie było. Dodatkowo ruszyliśmy z oddziałami integracyjnymi w Szkole Podstawowej nr 5, a obiekt przy ulicy Torowej został dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych – informuje Aleksander Iszczuk, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola.
Wśród największych inwestycji zrealizowanych w placówkach oświatowych w poprzednim roku szkolnym Aleksander Iszczuk wymienia między innymi budowę przedszkola przy ulicy Krapkowickiej, termomodernizację budynku liceum ogólnokształcącego nr 9 i szkoły podstawowej nr 10, modernizację boiska przy Zespole Szkół Ekonomicznych.
Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Miasta Opola w roku szkolnym 2023/2024 przedstawiona została podczas VII sesji Rady Miasta Opola, która odbyła się dziś (31.10) w opolskim ratuszu. Przyjęta została jednogłośnie.
Aleksander Iszczuk:
autor: Anna Kurc