Praca, zarządzanie, rady pracowników

instytutsprawobywatelskich.pl 6 godzin temu

Monika Kostera

Ekonomistka, profesor socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, profesor zarządzania na Uniwersytecie Södertörn, Szwecja. Wykładowca Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką i redaktorką ponad 40 książek oraz wielu artykułów opublikowanych w czasopismach, w tym Organization Studies, Journal of Organizational Behavior i British Journal of Management. Jej obecne zainteresowania badawcze obejmują m.in. dezalienację pracy, demokrację bezpośrednią w miejscu pracy i archetypy organizacyjne. Wybrane książki: „Zarządzanie w płynnym współczesnym świecie”, „Nowe kierunki w organizacji i zarządzaniu. Organizacje, konteksty, procesy zarządzania”, „Szef polski. Studia przypadku o roli kierownika w organizacjach”.

Z Moniką Kosterą, prof. socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Pilnie potrzebne są nowe działające mechanizmy władzy i polityki, nowe pomysły na rynki – finansowe i ludzkie – oraz świadomość ogólnoświatowych konsekwencji ekologicznej i społecznej niegospodarności.
Monik Kostera, „Zarządzanie w płynnym współczesnym świecie”

Rady pracowników to wyjątkowe narzędzie, które uwrażliwia na myślenie pracowników w kategoriach dobra wspólnego. dla wszystkich z nas, nasze firmy i zakłady pracy są miejscami ważnymi, w których chcielibyśmy mieć jak najlepsze relacje pracownicze oraz poczucie współuczestnictwa w decyzjach bezpośrednio nas dotyczących.
senator Krzysztof Kwiatkowski, „Rady pracowników nie szkodzą związkom zawodowym”

Nikt nie wątpi w to, iż technologia może pewnego dnia zniszczyć całe gałęzie przemysłu i całkowicie przemienić niektóre sektory gospodarki i rynku pracy.
Martin Ford, „Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?”

  1. Wykłada Pani Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Jak przekonywać polskich szefów, iż rada pracowników w firmie ma sens? I warto z radą prowadzić dialog?
  2. Jak zachęcać pracowników do zakładania rad pracowników?
  3. Co to takiego „dezalienacja pracy”?
  1. Czy czeka nas bezrobocie technologiczne?
  2. Czy istnieją alternatywy do modelu korporacyjnego?
  3. Czego my, obywatele, powinniśmy żądać od polityków, oczekiwać od ekspertów i wymagać od siebie w kontekście świata pracy?
  4. Jakiego ważnego pytania nikt Pani jeszcze nie zadał w temacie, o którym rozmawiamy? I jaka jest na nie odpowiedź?

Pobierz mp3

Działamy bez cenzury. Nie puszczamy reklam, nie pobieramy opłat za teksty. Potrzebujemy Twojego wsparcia. Dorzuć się do mediów obywatelskich.

Pomóż nam walczyć o prawa pracownicze

Przekaż swój 1,5% podatku:

Wpisz nr KRS 0000191928

lub skorzystaj z naszego darmowego programu do rozliczeń PIT.

Zapraszamy na staże, praktyki i wolontariat!

Dołącz do nas!

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Idź do oryginalnego materiału