![](https://instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/uploads/2025/02/monika-kostera.jpg)
Monika Kostera
Ekonomistka, profesor socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, profesor zarządzania na Uniwersytecie Södertörn, Szwecja. Wykładowca Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką i redaktorką ponad 40 książek oraz wielu artykułów opublikowanych w czasopismach, w tym Organization Studies, Journal of Organizational Behavior i British Journal of Management. Jej obecne zainteresowania badawcze obejmują m.in. dezalienację pracy, demokrację bezpośrednią w miejscu pracy i archetypy organizacyjne. Wybrane książki: „Zarządzanie w płynnym współczesnym świecie”, „Nowe kierunki w organizacji i zarządzaniu. Organizacje, konteksty, procesy zarządzania”, „Szef polski. Studia przypadku o roli kierownika w organizacjach”.
Z Moniką Kosterą, prof. socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.
Pilnie potrzebne są nowe działające mechanizmy władzy i polityki, nowe pomysły na rynki – finansowe i ludzkie – oraz świadomość ogólnoświatowych konsekwencji ekologicznej i społecznej niegospodarności.
Monik Kostera, „Zarządzanie w płynnym współczesnym świecie”
Rady pracowników to wyjątkowe narzędzie, które uwrażliwia na myślenie pracowników w kategoriach dobra wspólnego. dla wszystkich z nas, nasze firmy i zakłady pracy są miejscami ważnymi, w których chcielibyśmy mieć jak najlepsze relacje pracownicze oraz poczucie współuczestnictwa w decyzjach bezpośrednio nas dotyczących.
senator Krzysztof Kwiatkowski, „Rady pracowników nie szkodzą związkom zawodowym”
Nikt nie wątpi w to, iż technologia może pewnego dnia zniszczyć całe gałęzie przemysłu i całkowicie przemienić niektóre sektory gospodarki i rynku pracy.
Martin Ford, „Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?”
- Wykłada Pani Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Jak przekonywać polskich szefów, iż rada pracowników w firmie ma sens? I warto z radą prowadzić dialog?
- Jak zachęcać pracowników do zakładania rad pracowników?
- Co to takiego „dezalienacja pracy”?
- Czy czeka nas bezrobocie technologiczne?
- Czy istnieją alternatywy do modelu korporacyjnego?
- Czego my, obywatele, powinniśmy żądać od polityków, oczekiwać od ekspertów i wymagać od siebie w kontekście świata pracy?
- Jakiego ważnego pytania nikt Pani jeszcze nie zadał w temacie, o którym rozmawiamy? I jaka jest na nie odpowiedź?
Działamy bez cenzury. Nie puszczamy reklam, nie pobieramy opłat za teksty. Potrzebujemy Twojego wsparcia. Dorzuć się do mediów obywatelskich.
Pomóż nam walczyć o prawa pracownicze
Przekaż swój 1,5% podatku:
Wpisz nr KRS 0000191928
lub skorzystaj z naszego darmowego programu do rozliczeń PIT.
![](https://instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/themes/instytut/img/dolacz-do-nas.jpg)
Zapraszamy na staże, praktyki i wolontariat!
Dołącz do nas!Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0