Ramię w ramię z czasownikami przechodnimi, czyli posługujemy się stroną czynną i bierną czasownika

skokiporozum.blogspot.com 2 godzin temu

Karty graficzne wykorzystuję także na lekcjach poświęconych gramatyce. Dzięki nim uczniowie pracują aktywnie, zarówno indywidualnie, w parach, jak i w grupach. Przydają mi się także na zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych z języka polskiego, gdyż aktywizują uczniów, którzy do tej pory niechętnie zdobywali nową wiedzę.



W niniejszym wpisie prezentuję karty, które można wykorzystać do ćwiczeń w rozpoznawaniu orzeczenia czasownikowego i imiennego, a także do przekształcania zdań z orzeczeniami w stronie czynnej na stronę bierną i odwrotnie.

Uczniowie karty losują, dlatego warto je zalaminować. jeżeli nie mają Państwo możliwości wydruku, można karty wyświetlać, a uczniowie mogą losować numery kart.

Karty z przykładami z pewnością wspomogą nauczyciela w czasie lekcji, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego.

Do ćwiczeń przygotowałam 50 kart. W niniejszym wpisie prezentuję trzy losowo wybrane karty. Mam nadzieję, iż pomogą one uczniom w opanowaniu umiejętności.


Zapraszam :)


Jeśli moja twórczość, pomysły na zajęcia,
materiały na lekcje przypadły Ci do gustu, korzystasz z nich i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrazić wdzięczność albo mnie wesprzeć, zaproś mnie na kawę.
Na portalu społecznościowym Facebook znajdziesz stronę bloga. Link zamieszczam poniżej.
https://www.facebook.com/wszkole/


Jeśli masz do mnie pytanie, nie wahaj się, napisz. Z pewnością odpiszę w wolnym czasie.wiolicz@op.pl Zawsze jestem gotowa do współpracy na rzecz edukacji.
Idź do oryginalnego materiału