Seminarium online eTwinning – My adventure in the Museum

kuratorium.katowice.pl 3 dni temu

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Termin: 7-9 października 2024 r., godz. 17:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: My adventure in the Museum:

Muzeum jest we mnie i wszędzie z nim idę.

Mała dziewczynka, bohaterka książki Susan Verde, zwiedzając i kręcąc się po korytarzach muzeum sztuki, odkrywa, iż przeżywa ekscytującą przygodę. Napotkane dzieła sztuki wywołują w niej różne emocje: niepokój, ciekawość, radość, a w końcu natchnienie. Założeniem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat zbiorów muzealnych różnego typu, rozbudzenie zainteresowań z zakresu sztuki i kultury, a także zachęcenie do podjęcia próby samodzielnej twórczości i rozwijania talentów plastycznych. Chłonąć piękno tak, jakby się je widziało po raz pierwszy? Czy to trudne? Przekonajmy się sami i wybierzmy się do muzeum.

  • Język projektu: angielski. Znajomość języka nie jest wymagana.
  • Czas trwania projektu: ok. 5 miesięcy

Projekt i seminarium poprowadzi Anna Urbasik – ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim. Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzonym Odznaką Szkoły eTwinning. Z programem eTwinning związana od 17 lat. Od 7 lat Ambasadorka programu. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich “Nasz projekt eTwinning” 2012, 2016, 2021 oraz II miejsca w europejskim konkursie eTwinning 2022. Koordynatorka projektów Erasmus+, realizatorka działań w ramach programów „Uczymy dzieci programować”, „Mali Wielcy Odkrywcy” oraz CodeWeek. Prywatnie miłośniczka podróży, górskich wspinaczek (zakochana w Dolomitach) oraz dobrej lektury.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Warunki udziału w seminarium:

  1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium.
    Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
    Tutoriale dotyczące rejestracji i pierwszych kroków na ESEP
  2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących z uczniami w edukacji przedszkolnej lub/i wczesnoszkolnej.
  3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, iż uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30.09.2024 r. W przypadku dużej ilości chętnych nabór może zakończyć się wcześniej: Formularz zgłoszeniowy


Idź do oryginalnego materiału