SP2 „Cieszkowianka” – kronika

gazeta-lubon.pl 5 godzin temu

Nasza szkoła przystąpiła do projektu: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”: w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody. Dodatkowo od 1 marca br. każda szkoła biorąca udział w akcji automatycznie dołącza do projektu „Teraz las” organizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Biała Podlaska. Za 500 kg zebranego sprzętu zasadzonych zostanie 50 drzew w imieniu szkoły, natomiast za tonę aż 500!

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim we Wrześni. Najlepiej zaprezentowali się: Nina Marciniak – 3. miejsce, Zuzanna Wojnarowska – 4. miejsce i Szymon Gajdziński – 5. miejsce.

Na kortach SP5 w Luboniu odbyły się mistrzostwa miasta w badmintonie drużynowym. Nasze zawodniczki, po bardzo zaciętej sportowej walce, zajęły ostatecznie 2. miejsce.

18 października w naszej szkole odbyła się kolejna organizowana przez UM Luboń konferencja „Nie bądź nieznośny jak pchła wysiewaj łąki, gdzie się da!”. Jej uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego warto wysiewać łąki kwietne, dzięki ciekawej prelekcji Piotra Kotlińskiego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz dyrekcja otrzymali nagrody, stypendia sportowe i naukowe Miasta Luboń. Nasi stypendyści to: Krzysztof Wlekły (stypendium naukowe) oraz Jakub Gniatkowski, Piotr Pawlicki, Marcel Jóźwiak i Tobiasz Witczak (stypendia sportowe). Ponadto Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał nagrody dwóm nauczycielkom Cieszkowianki: Pani Ewie Zakrzewskiej-Wencel i Pani Małgorzacie Olejniczak. Gratulujemy!

Klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach „Tajemnice skrzypiec”. Poznały historię i proces powstawania instrumentów smyczkowych. Wysłuchały utworów wykonanych na skrzypcach.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest Fun-tastyczny”, uczniowie kl. 3 wykonali pierwsze zadanie projektowe pt. „Book about me”. Zadanie polegało na stworzeniu „książki”, w której dzieci opowiedzą o sobie. Celem zadania było zwiększenie motywacji do nauki j. angielskiego oraz rozwijanie umiejętności językowych ze szczególnym naciskiem na umiejętność mówienia.

Kl. 2a z wychowawczynią zgłębia tajemnice jogi! Na każdych zajęciach uczą się słuchać swojego ciała i umysłu, co ma pozytywny wpływ na pewność siebie i lepszą samoakceptację.

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody pierwszaki wybrały się na wycieczkę. Odwiedziły Ogród Ekologiczny w Wirach. Dzieci zbierały orzechy, zrobiły kopczyki dla jeży, a drewniane jeżyki pięknie pomalowały.

Urszula Ferdynus-Remlein

Pierwszaki z „Cieszkowianki” na warsztatach w Ogrodzie Ekologicznym w Wirach fot. Zb. SP2
Idź do oryginalnego materiału