Jak projektuje się urządzenia, które pracują na Marsie? Czy Polska ma swój wkład w technologie kosmiczne? Jak wygląda droga do kariery inżyniera kosmicznego? Na te pytania odpowie dr inż. Adam Dąbrowski, inżynier mechanik kosmiczny, podczas spotkania online, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i ESERO-Polska. Zapraszamy 11 lutego 2025 roku o godz. 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie pozwoli zgłębić tajniki projektowania mechanizmów kosmicznych i dowiedzieć się, jakie polskie technologie są wykorzystywane w Kosmosie. Dr inż. Adam Dąbrowski pracuje nad konstrukcjami, które mogą badać powierzchnię Marsa, naprawiać satelity czy eksplorować okolice Jowisza. W przystępny sposób opowie o swojej pracy, procesie projektowania i testowania kosmicznych urządzeń oraz o tym, jak zostać inżynierem w tej wyjątkowej i dynamicznie rozwijającej się branży.
Udział w wydarzeniu będzie też okazją do poznania konkursu CanSat, w którym uczniowie szkół średnich konstruują symulatory sond kosmicznych i przeprowadzają badania naukowe. Jest to projekt realizowany we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego ESERO, który powstał, by inspirować młodych ludzi do odkrywania wszechświata i rozwijania pasji naukowych z w obszarze STEAM. Centrum Nauki Kopernik jest partnerem tego programu już od 10 lat!
Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM
link do spotkania: https://us06web.zoom.us/j/88220423887?pwd=hEG2fYRNQSSrmdT8rwyLVWyMlmOj6z.1
Więcej o wydarzeniu: Spotkaj eksperta: Chwytakiem do gwiazd. Projektowanie technologii kosmicznych od kuchni
Więcej o wyzwaniu CanSat: CanSat 2024/2025
Żródło: ESERO-Polska